Yerli Otomobil İçin Ön Sipariş Fiyatı Belli Oldu

TOGG tarafından duyurusu yapılan Yerli Elektrikli Otomobil için Ön Sipariş Fiyatı netleşmeye başladı. Konuşulan rakam ise modele göre değişmekle birlikte 30 – 40 bin TL.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından duyurusu yapılan ve 2023 yılında ilk araçların trafiğe çıkması beklenen Yerli Otomobil için yoğun bir şekilde Ön Sipariş geliyor.

İlk ön siparişin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından verilmesinin ardından sözlü siparişler peş peşe gelmeye başladı. Devlet Kurumları, İl ve İlçe Belediyeleri, Emniyet ve Jandarma gibi kurumlar ile Ticaret Odaları ve Zengin İş Adamları tarafından yerel ve ulusal basına verilen demeçlerle birlikte Ön Sipariş rakamları 175.000 adede ulaşmış durumda.

 

TOGG Yerli Otomobil - Elektrikli Yerli Otomobil

 

Resmi Ön Sipariş Süreci Henüz Başlamadı

TOGG tarafından 2020 yılında üretim tesisi kurulacak ve çalışmalarına başlanacak olan Yerli Otomobil için henüz net bir rakam belirlenebilmiş durumda değil.

Fabrika kurulum ve markalaşma süreçlerinin sonrasında muhtemelen üretilecek olan yerli Otomobiller için bir temsili Ön Sipariş rakamı belirlenecek ve resmi ön sipariş süreci başlatılacaktır.

Ancak farklı birimlerden gelen bilgilere göre Ön Sipariş için talep edilecek rakam SUV ve Sedan modellerde değişmekle birlikte 30.000 ile 40.000 TL seviyesinde olacak.

İşte bu rakamın netleşmesi ve akabinde de TOGG tarafından ön sipariş sürecinin başlatılması ile birlikte Yerli Otomobile olan gerçek ilgi de rakamlarla ortaya çıkmış olacak.

Eğer beklendiği gibi 175.000 adedin üzerinde bir alım olursa ve rakamda 40.000 TL olarak belirlenirse TOGG kasasına daha araçlar üretilmeden 7 Milyar TL gibi bir rakam girmiş olacak.

Bu da aslında başlı başına Yerli Otomobil Üretimi için ciddi bir yatırım desteği olarak TOGG kayıtlarına geçecektir.

Yerli Otomobil İçin Ön Sipariş Fiyatı Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir