Yerli Otomobilin Pili Yerli Üretim Olacak

Yerli Otomobil Üretimi için çalışmaya başlayan 5 firmadan birisi olan Zorlu Holding Elektrikli Araçta kullanılacak olan pillerin üretimi için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz hafta Zorlu Meta Nikel Kobalt Tesisinin açılışını gerçekleştiren Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu yerli otomobilde kullanılması planlanan pil için ilk adımları attıklarını açıkladı.

Geleceğin Elektrikli Araçlarda olduğunu da vurgulayan Zorlu araçlarında temel olarak IT, Motor ve Pil üçlüsünden oluştuğunu açıkladı.

 

Ahmet Nazif ZORLU

 

Elektrikli Araca Yatırım Şart

Ülkemizde özellikle Otomobil Üretimi noktasında her ne kadar geç kalınmış olsa da Elektrikli Araç Üretimi noktasında adımların hızlı bir şekilde atılması gerekiyor.

Yerli Otomobil Firmalarının kurularak Elektrikli Otomobil alanında adımlar atması geleceğe yönelik ciddi bir adım olacak.

Elektrikli Araçlarda şu aşamada en büyük sorun Pil noktasında. Motor – Hız – Kalite gibi birçok olay hızlı bir şekilde halledilirken araçların Batarya kaynaklı olarak Menzil noktasında sıkıntı yaşaması sistemdeki en büyük sorunlardan birisi.

Bu sebeple de Elektrikli Araç için Pil Üretimi ve Pil Geliştirme Süreçleri ciddi anlamda önem taşıyan, Elektrikli Otomobil üretimi için de miat olacak çalışmaları bünyesinde barındıran bir süreç

Zorlu tarafından başlatılan bu çalışmalar ilerleyen dönemde Yerli Elektrikli Otomobil alanında birçok Yerli Firmaya da hareket alanı kazandıracaktır.

Yerli Otomobilin Pili Yerli Üretim Olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir