Yoğunluk Yaşanan Tesla SuperCharger İstasyonlarında Şarj Kapasitesine Sınırlama Geliyor

Yoğunluk Yaşanan Tesla SuperCharger İstasyonlarında Şarj Kapasitesine Sınırlama Geliyor

Tesla SuperCharger İstasyonlarında aşırı yoğunluğa bağlı olarak artan bekleme sürelerinin önüne geçebilmek adına bir dizi önlem almaya hazırlanıyor.


İstasyonlarında aşırı yoğunluğa bağlı olarak artan bekleme sürelerinin önüne geçebilmek adına bir dizi önlem almaya hazırlanıyor.

Bazı istasyonlar yaşanan aşırı yoğunluk sebebiyle araç sahipleri uzun beklemelerin ardından araçlarını şarj edebildiklerini firmaya şikâyet olarak iletmeye başlamış durumda.

Gelen şikayetler sonrasında ise tarafından özellikle çok fazla kullanılan Araç Şarj İstasyonları için bir dizi önlem alınmaya başlandığı bilgisi geldi.

 

Tesla SuperCharger

 

%80’den Sonra Dolum Hızı Düşüyor

İstasyonlarında kullanılan teknoloji günümüzdeki Akıllı Telefonlarda kullanılan teknoloji ile benzer bir yapıda.

Bu sebeple de şarj istasyonlarında araçların batarya dolum süreleri %80 seviyesine kadar hızlı bir şekilde gerçekleşirken kalan %20’lık kısım için ciddi bir bekleme süresi doğuyor.

bu noktada yoğunluk yaşanan bölgelerdeki SuperCharger İstasyonlarında ki dolum oranını %80 ile sınırlamayı amaçlıyor. Bu sayede araç sahipleri %80 sonrasında şarj istasyonundan ayrılacaklar ve bekleme süreleri ciddi anlamda azalmış olacak.

Artı olarak direkt İstasyonlarında alınan bu önlemden sıyrılmak isterseniz yol güzergahınızda bulunan farklı firmalara ait Şarj İstasyonlarından faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Yani sınırlama sadece yoğun bölgelerde bulunan firmasına ait şarj istasyonlarında geçerlidir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Kaskoyu yaparken sadece %40 fiyatında çek verdiklerini söylemiyorlar sadece sıvı teması olursa garanti veriyoruz deyip geçiyorlar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status