Yoğunluk Yaşanan Tesla SuperCharger İstasyonlarında Şarj Kapasitesine Sınırlama Geliyor

Tesla Supercharger

SuperCharger İstasyonlarında aşırı yoğunluğa bağlı olarak artan bekleme sürelerinin önüne geçebilmek adına bir dizi önlem almaya hazırlanıyor.

Bazı istasyonlar yaşanan aşırı yoğunluk sebebiyle Tesla araç sahipleri uzun beklemelerin ardından araçlarını şarj edebildiklerini firmaya şikâyet olarak iletmeye başlamış durumda.

Gelen şikayetler sonrasında ise Tesla tarafından özellikle çok fazla kullanılan Araç Şarj İstasyonları için bir dizi önlem alınmaya başlandığı bilgisi geldi.

 

Tesla SuperCharger

 

%80’den Sonra Dolum Hızı Düşüyor

İstasyonlarında kullanılan teknoloji günümüzdeki Akıllı Telefonlarda kullanılan teknoloji ile benzer bir yapıda.

Bu sebeple de şarj istasyonlarında araçların batarya dolum süreleri %80 seviyesine kadar hızlı bir şekilde gerçekleşirken kalan %20’lık kısım için ciddi bir bekleme süresi doğuyor.

Tesla bu noktada yoğunluk yaşanan bölgelerdeki SuperCharger İstasyonlarında ki dolum oranını %80 ile sınırlamayı amaçlıyor. Bu sayede araç sahipleri %80 sonrasında şarj istasyonundan ayrılacaklar ve bekleme süreleri ciddi anlamda azalmış olacak.

Artı olarak direkt Tesla SuperCharger İstasyonlarında alınan bu önlemden sıyrılmak isterseniz yol güzergahınızda bulunan farklı firmalara ait Şarj İstasyonlarından faydalanmaya devam edebilirsiniz.

Yani sınırlama sadece yoğun bölgelerde bulunan Tesla firmasına ait şarj istasyonlarında geçerlidir.