Youtube Arka Arkaya İki Reklam Göstermeye Başladı

Son dönemde reklam gelirlerinde farklı sebeplerle ciddi düşüşler yaşamaya başlayan Youtube Arka Arkaya İki Reklam Göstermeye başladı.

Yeni uygulanmaya başlanılan reklam sistemi ile video önünde ya da video içinde çıkan video reklamlar iki reklam peş peşe olacak şekilde çıkıyor.

Eğer ilk video için Reklamı Atla seçeneğine tıklarsanız otomatik olarak iki reklamda atlanıyor ve izlediğiniz içeriğe geçiş yapıyorsunuz. Eğer ilk video için Reklamı Atla butonuna tıklanmaz ise bu durumda ikinci reklama geçiliyor. İkinci reklamda da 5 saniyelik bir süre sonra Reklamı Atla butonu aktif oluyor.

 

Youtube Arka Arkaya İki Reklam

 

Reklam Sayısı Video Altında Görünüyor

İzlediğiniz video ile aranızda kaç adet reklam olduğunu hemen reklamın sol alt kısmında bulunan kısımda görebiliyorsunuz.

Eğer tek bir reklam varsa herhangi bir sayı gösterilmiyor. İki reklam varsa bu durumda 1/2 Reklam şeklinde bir ibare karşınıza çıkıyor. Elbette ki ikinci reklama geçildiğinde de 2 / 2 Reklam şeklinde bir bilgi veriliyor size.

 

Youtube Arka Arkaya İki Reklam Sistemi

 

Daha Fazla Reklam Gösterimi Daha Fazla Kazanç

İkili reklam sistemi sayesinde gerek Youtube daha fazla kazanç elde edecek gerekse de aynı izlenme sürelerinde daha fazla reklam gösterimi elde edilmiş olacak.

Aynı şekilde reklamın yayınlandığı kanallarda bir kazanç artışı ile karşılaşabilecekler. Çünkü artık tek seferde iki reklam gösterimi yapılarak kanalın aynı izlenme ile daha fazla reklam göstermesine de imkan sağlanmış olacak.

Youtube Arka Arkaya İki Reklam Göstermeye Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir