Youtube İçin Çevrimdışı Video Özelliği Geliyor

Youtube İçin Çevrimdışı Video Özelliği Geliyor

Özellikle İnternet Hızının Yavaş olduğu ülkeler için oldukça önemli olan bu düzenleme ile artık Youtube Videolarını bir kez izledikten sonra 48 Saat boyunca videolar için çevrimiçi olmaya gerek kalmayacak. İlk etapta en yavaş bağlantı hızına sahip olan ülkelerde aktif olacak olan uygulama için ilk sıraya Hindistan, Endonezya ve Filipinler konulmuş durumda. Daha sonra ise uygulamanın […]


Özellikle İnternet Hızının Yavaş olduğu ülkeler için oldukça önemli olan bu düzenleme ile artık Youtube Videolarını bir kez izledikten sonra 48 Saat boyunca videolar için çevrimiçi olmaya gerek kalmayacak.

İlk etapta en yavaş bağlantı hızına sahip olan ülkelerde aktif olacak olan uygulama için ilk sıraya Hindistan, Endonezya ve Filipinler konulmuş durumda.

Daha sonra ise uygulamanın Tüm Dünyada aktif olması ve Çevrimdışı Video Özelliği ile internet kullanımının azaltılması planlanıyor.

 

Çevrimdışı Video Uygulaması Nasıl Çalışıyor

Çevrimdışı Video Uygulaması şuan sadece Android İşletim Sistemine sahip cihazlarda ve başına Çevrimdışı Video Logosu olan videolarda geçerli olacaktır.

Bu logoya sahip videoyu bir kez açmanız ve Çevrimiçi olarak yüklemeniz yeterli olacak. Daha sonrasındaki 48 saat içerisinde dilerseniz 1000 defa o videoyu izleyin, internet bağlantısına ihtiyaç duymayacaksınız.

Çevrimiçi Video Uygulaması sayesinde sıkça izlenilen videolar için her defasında Bağlantı Ücreti ödemek, Bağlanmaya Çalışmak yada başka sorunlar ile karşılaşmak söz konusu olmayacak.

Youtube İçin Çevrimdışı Video Özelliği Geliyor
Youtube İçin Çevrimdışı Video Özelliği Geliyor

Hem Maliyet Hem Performans Artışı

Bu uygulama sayesinde çok fazla Youtube Videosu izleyenler de rahat bir nefes alacak.

Uygulamanın her seferinde İnternet Verisi çekmemesi sayesinde İnternet Kullanımı azalırken bağlantı yapılmaması sebebiyle Batarya Tüketimi de azalacak.

Bu sayede de Çevrimdışı Video Uygulaması aynı anda hem hız, hem tasarruf hem de uzun batarya ömrü sunuyor olacak.

Youtube İçin Çevrimdışı Video Özelliği Geliyor
Youtube İçin Çevrimdışı Video Özelliği Geliyor

Çevrimdışı Video Uygulaması Türkiye’ye Gelecek mi?

Şuan net bir tarih olmasa da ilk etapta 1G – 2G Bağlantı Hızına sahip olan ülkelerde uygulama alınan sistemin 3G Hızına sahip olan ancak her noktaya bunu ulaştırmayı başaramayan Türkiye’de de hizmete girmesi bekleniyor.

Youtube Çevrimdışı Video Hizmeti ile alakalı gelen yeni bilgiler sitemizden duyuruluyor olacaktır.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status