Youtube Kanallarının Abone Sayıları Düşüyor, Sahte Hesaplar Siliniyor

Atatürk Havalimanındaki Katliama Youtube’da Sessiz Kalmadı
Atatürk Havalimanındaki Katliama Youtube’da Sessiz Kalmadı
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Youtube tarafından Sahte Hesaplar için başlatılan temizlik işlemi 13 – 14 Aralık tarihlerinde başladı. Sahte Hesaplar silindikçe bazı Youtube Kanalları da ciddi takipçi kaybı yaşamaya başladılar.

Özellikle 1000 Abone ve 4.000 saat izlenme sürelerini tamamlayarak Para Kazanmayı Aktifleştirmek için Ücretli Takipçi ve İzlenme satın alan kanalların abone sayıları neredeyse sıfırlanmaya başladı.

Youtube tarafından ilgili çalışmanın 12 – 14 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılacağı bilgisi verilmiş olsa da kanalların abone sayılarındaki düşmeler devam ediyor.

 

Gerçek Takipçiye Sahip Kanallarda Düşüş Yok

Yaşanan sahte takipçi silme olayı özellikle Organik bir şekilde büyüyen ve gerçek takipçilere sahip hesapları oldukça düşük bir şekilde etkilemiş durumda.

Ancak daha hızlı büyümek, para kazanma sınırını aşmak için farklı sitelerden satışı yapılan sahte takipçiler ile hesabını büyüten kanallar ciddi takipçi kaybı yaşamaya başladılar.

Örneğin tamamen organik bir şekilde, siz değerli takipçilerimizin destekleri ile büyüyen CepSeyir Youtube kanalımız 13 – 14 Aralık 2018 tarihleri arasında toplamda 22 Abone Kaybı yaşamış durumda. 10k’dan fazla takipçisi olan bir kanal için oldukça düşük bir rakam diyebiliriz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CepSeyir - 2020 yılı Güncel Teknoloji, Mobil Yaşam ve Otomobil Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!