Youtube Mobil Cihazlar Üzerinden Canlı Yayın Yapmaya Hazırlanıyor

Birçok rakibi tarafından hali hazırda kullanılan Mobil Cihazlar Üzerinden Canlı Yayın özelliğini henüz bünyesine katmamış olan Youtube cephesi bu alandaki ilk adımını atmaya hazırlanıyor.

Periscope gibi Facebook gibi birçok sosyal paylaşım sitesi uzunca bir süredir kullanıcılarına Mobil Cihazlar üzerinden Canlı Yayın yapabilme imkânı sunmakta idi.

Youtube ise özellikle Kalite Kaybı Yaşanması sebebiyle bu işe pek sıcak yaklaşmamış ve Bilgisayar Üzerinden Canlı Yayın sistemine devam etmişti.

Ancak kullanıcıların bu alana daha fazla ilgi göstermeye başlaması ve kalite kaybını pek sorun etmemesi Youtube cephesinin de bu alana yönelmesine sebep oldu.

 

Periscope Tarzı Bir Ara Yüz Bizleri Bekliyor

Youtube aslında bu işin içinde olmasından dolayı sektöre daha hâkim bir konumda.

Özellikle Canlı Yayın sonrasında verilerin Youtube üzerinden devamlı ulaşılabilir olması bu uygulamanın oldukça fazla rağbet göreceğinin de bir habercisi diyebiliriz.

Youtube Canlı Yayın sistemi sayesinde yayını ister herkese isterseniz de belli bir kesime yâda kişiye açabileceksiniz.

Yayın esnasında yorum gönderilmesini açıp kapatabilecek bu sayede izleyici ile etkileşime geçip geçmeme konusunda tercihinizi kullanabileceksiniz.

 

Youtube Mobil Cihazlar Üzerinden Canlı Yayın Yapmaya Hazırlanıyor
Youtube Mobil Cihazlar Üzerinden Canlı Yayın Yapmaya Hazırlanıyor

 

İlk Olarak IOS Kullanıcılarına Sunulacak

Gelen ilk haberlere göre Android İşletim Sistemi ve IOS İşletim Sistemi için çıkacak olan Youtube Canlı Yayın Uygulaması ilk olarak IOS Kullanıcılarının beğenisine sunulacak.

Hemen sonrasında ise Android İşletim Sistemi kullanan Youtube severler ile buluşacak.

Canlı Yayın özelliğinin gelmesi sonrasında Youtube İzlenme Oranlarının biraz daha artması ve buna bağlı reklam kazançlarının da yükselmesi bekleniyor.

Youtube Mobil Cihazlar Üzerinden Canlı Yayın Yapmaya Hazırlanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir