Youtube Otomatik Oynat Özelliği Artık Mobil Cihazlarda

Android, IOS ve Windows Mobile işletim sistemine sahip Akıllı Telefon ve Tablet PC modelleri için hazırlanan Youtube Uygulamasına Otomatik Oynat Özelliği entegre edildi.

Daha önce sadece Web Ara Yüzü üzerinden giriş yaptığınızda size sunulan ve videolar arasında otomatik geçişe imkan sunan Otomatik Oynat seçeneği artık Mobil Cihazlarda da kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Bu sistem sayesinde kullanıcılar videolar arasında elle geçiş yapmak zorunda kalmayacaklar. Artı olarak video izlenme oranları da gözle görülür bir şekilde artmış olacak.

 

Youtube
Youtube

 

Geçiş Sürecinde Öncelik Android İşletim Sistemi İçin

Youtube Uygulamasının Otomatik Oynat Özelliğini kazandırdığı ilk işletim sistemi Android oldu.

Güncelleme ile Android İşletim Sistemi üzerinden Youtube kullananlar kısa sürede Otomatik Oynat özelliğine sahip oldular.

IOS İşletim Sistemi ve Windows Mobile İşletim Sistemi için ise bir müddet daha zaman var gibi görünüyor.

Özellikle Youtube cephesinin Android İşletim Sistemi üzerinden gelecek geri bildirimlerle düzenlemeler yapıldıktan sonra diğer işletim sistemlerine geçiş yapılacak gibi görünüyor.

 

Youtube Otomatik Oynat Özelliği Artık Mobil Cihazlarda
Youtube Otomatik Oynat Özelliği Artık Mobil Cihazlarda

 

Youtube Bu Sayede Kazanç Rakamlarını Arttıracak

Youtube üzerinden müzik dinleyen, video izleyen ya da araştırma yapan kullanıcılar için Otomatik Oynat özelliği aslında çok iyi bir özellik.

Bu sayede müzikler ve videolar arasında geçiş otomatik oluyor ve sizin her seferinde bir müzik seçmenize gerek kalmıyor.

Bu sistem aynı zamanda Reklam Gelirleri adına da büyük bir avantajı ortaya çıkarıyor. Otomatik Oynat sistemi sayesinde kullanıcılar daha çok video ile birlikte daha çok reklama maruz kalıyorlar ve bu durum hem Youtube hem de Yayıncılar adına daha fazla kazanç anlamına geliyor.

 

Youtube Mobil Uygulama
Youtube Mobil Uygulama

 

İnternet Kotasına Dikkat

Tabi ki bu durumun bazı dezavantajları da var.

Eğer Wi-Fi üzerinden değil de 3G – 4G Bağlantısı ile bağlantı yapıyorsanız her videodan sonra yeni videoya geçiş yapılması ciddi bir İnternet Tüketimi anlamına gelecektir.

Bu sebeple de tek bir video izleyecek dahi olsanız alt kısımda ki Otomatik Oynat butonunun aktif olup olmadığına bakınız ve ona göre kullanınız.

Bu sayede peş peşe uzayıp giden videoların kısa sürede Kotalık Mobil İnternet paketinizi bitirmesine sebep olmamış olursunuz.

Youtube Otomatik Oynat Özelliği Artık Mobil Cihazlarda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir