Youtube Premium ve Youtube Müzik Artık Türkiye’de de Kullanımda

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Yurtdışında uzun zamandır kullanıma açık olan önceki adıyla Youtube Red, şimdiki adıyla Youtube Premium özelliği Türkiye’de de resmi olarak 17 Temmuz tarihi ile kullanılabilir hale getirildi.

Youtube Premium üyeliği ile sadece Youtube videolarını Reklamsız bir şekilde izleme imkânına kavuşmuyorsunuz. Videoları indirme seçeneğine ek olarak Youtube Müzik ve Youtube Kids özelliklerinden de yararlanabiliyorsunuz.

Özellikle Spotify Uygulamasına rakip olarak gösterilen özelliklerden birisi olan Youtube Müzik ile arka planda reklamsız bir şekilde müzik dinleme özelliği Youtube Premium ile kullanıcıların beğenisine sunulmuş olacak.

 

İlk 3 Ay Ücretsiz, 5 Kişiye Kadar Aile Paketi

https://www.youtube.com/premium adresi üzerinden erişim sağlayabileceğiniz Premium Üyelik sayfasından 3 aylık bedava kullanım hakkınızı direkt olarak alabilirsiniz.

1 aylık süre dolduğunda ise Youtube Premium ve Youtube Music ikilisi için ödemeniz gereken aylık ücret 16.99 TL olacaktır. Sadece Youtube Müzik paketini satın almak isterseniz bu durumda rakam 13.99 TL oluyor.

Dilerseniz diğer benzer uygulamalarda olduğu gibi Aile Paketi de alabilirsiniz. Youtube Aile Paketi ise Youtube Premium ve Youtube Müzik paketleri birlikte alınırsa 25.99 TL iken sadece Youtube Müzik paketi alındığında 20.99 TL olarak fiyatlandırılıyor.

Bu arada bir not daha düşelim Aile Paketlerinde 5 kişilik bir ekip kurabiliyorsunuz. Yani Youtube Premium ve Youtube Müzik paketlerini bir arada aldığınızda kişi başı aylık 5 TL gibi bir ödeme yapmanız yeterli olacaktır.

 

Youtube Premium

 

IOS Uygulaması Üzerinden Alırsanız Fiyatlar Artıyor

Facebook tarafından IOS Kullanıcılarının kullanımına sunulan uygulama üzerinden Youtube Premium + Youtube Müzik uygulamalarını satın almak istediğinizde 16.99 TL’lik fiyat bir anda 21.99 TL seviyesine çıkıyor.

Bu noktada önerimiz direkt olarak Youtube Web Sitesi üzerinden girip üyelik alımlarını yapmanızdan yana olacaktır.

IOS üzerinden çıkan bu fiyat farkının IOS Market tarafından uygulanan komisyon uygulamalarına ek olarak Apple Müzik Uygulamasını fiyat olarak yüksekte konumlandırıp tercih noktasında gerilere düşürmek istememesi de yatıyor olabilir.

 

Youtube Premium Paketi Hangi Özellikleri Sunuyor?

Daha önceden Youtube Red olarak adlandırılan ancak sonrasında Youtube Premium isminde karar kılınan bu özellik ile birçok ekstra seçenek sizlere sunulmuş olacak.

Youtube üzerinden sunulacak ek hizmetler;

  • Youtube videolarının reklamsız izleme imkânı,
  • İnternet bağlantısı olmayan yerlerde de video izleyebilmeniz için Youtube Video ve Youtube Oynatma Listelerini kaydedebilme özelliği,
  • Bir uygulama kullanırken arka planda videonun oynamaya devam etmesini sağlama özelliği.

 

Youtube Müzik üzerinden sunulacak ek hizmetler;

  • Youtube üzerinden dağıtımı yapılan milyonlarca müziğe reklamsız bir şekilde erişebilme imkânı,
  • İnternet bağlantısı olmayan noktalarda da müzik dinleyebilmeniz için direkt müzik veya oynatma listesi indirebilme imkânı,
  • Bir uygulama vs. ile uğraşırken arka planda müzik dinleyebilme imkânı,

 

Youtube Orijinals ve Youtube Kids

  • Genelde yabancı içeriklerin olduğu Youtube Orijinals sayfasına erişim imkânı,
  • Reklamsız bir şekilde Youtube Kids uygulamasına erişim imkânı,
  • İnternet bağlantısı olmadan kullanıma imkân sağlamak adına hem Orijinals hem de Kids içeriklerini indirme ve offline olarak izleme imkânı,

Bu ve daha birçok ek özellik ile aylık oldukça makul bir fiyata tek başınıza veya aile paketi alarak 5 kişi ile Youtube Premium ve Youtube Müzik Uygulamasını kullanabilirsiniz.

 

Youtube Premium Türkiye

 

Youtube Premium ve Youtube Müzik Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Gerek Youtube Premium üyeliğinizi gerekse de Youtube Müzik üyeliğinizi iptal ettirmek istemeniz durumunda Ücretli Üyelik sayfasını ziyaret ederek üyeliğinizi iptal edebilirsiniz.

Bu işlem sonucunda hesabınız Ücretsiz YouTube üyeliğine döndürülür. Daha sonra dilediğiniz zaman youtube abone satın al deneyimine yeniden katılabilirsiniz.

 

Youtube Premium Kullanıcı Yorumları

Youtube Premium özelliği ile alakalı olarak kullanım deneyimlerinize bağlı olarak ortaya çıkan Kullanıcı Yorumlarınızı, abone satın al
Sorun, Soru ve Şikayetlerinizi hemen alt kısımda bulunan YORUM sekmesi üzerinden bizlere ve tüm takipçilerimize ulaştırabilirsiniz.

 

Youtube Müzik Kullanıcı Yorumları

Youtube Müzik özelliği ile alakalı olarak kullanım deneyimlerinize bağlı olarak ortaya çıkan Kullanıcı Yorumlarınızı, Sorun, Soru ve Şikayetlerinizi hemen alt kısımda bulunan YORUM sekmesi üzerinden bizlere ve tüm takipçilerimize ulaştırabilirsiniz.

Youtube Premium ve Youtube Müzik Artık Türkiye’de de Kullanımda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir