Youtube TV Yayın Hayatına Başlıyor

TV Sektörüne yeni bir soluk getirmek isteyen Google, Youtube TV Projesini yayına alarak TV Yayınlarını Youtube üzerinden kullanıcılara sunmaya başlıyor.

Uzunca bir süredir çalışmaları devam eden bu sistem sayesinde Youtube üzerinden anlaşmalı TV Kanallarının içeriklerine Canlı olarak ulaşılabilecek.

Ayrıca yayınlanan yayınlara daha sonra yeniden ulaşım sağlanarak bir anlamda hem Canlı hem de Kayıt Üzerinden tüm içeriklere ulaşım sağlanmış olacak.

 

Youtube TV Uygulaması

 

Hizmetin Aylık Bedeli Olacak

İlk olarak ABD’deki kullanıcılara 2017 yılı ilkbahar aylarında hizmet sağlamaya başlayacak olan Youtube TV için öngörülen Aylık Abonelik Ücreti 35 Dolar olarak belirlenmiş durumda.

6 farklı kullanıcıya kadar erişim imkanı veren bu paket ile Anlaşmalı TV Kanallarının içeriklerine internet üzerinden dilerseniz bilgisayar dilerseniz Akıllı Telefon dilerseniz de Tablet PC veya Smart TV üzerinden ulaşabileceksiniz.

35 Dolar şu aşamada ABD için normal bir rakam olarak görülse de Türkiye de ortalama olarak 130 – 140 TL seviyesine tekabül edeceğinden Youtube TV biraz zengin işi kaçabilir.

Bu noktada da Youtube cephesinin eğer ülkemizde faaliyete geçecekse Youtube TV için 30-40 TL gibi bir rakam belirlemesi daha yerinde bir karar olacaktır.

 

Youtube TV Kanal Listesi

 

Youtube Video Pazarını Eline Almak Amacında

TV Sektörü son yıllarda daralmış olsa da halen birçok Dizi özel olarak TV Kanalları için hazırlanıyor ve ciddi izlenme rekorları kırıyor.

Bu videoların son dönemde Youtube üzerinden yayına alınması bir artı olsa da İlk İzleyenleri Youtube cephesi kaybetmiş oluyordu.

Farklı aracı yayın platformlarının çıkması ile de birçok kanal kendi içeriklerini buralardan daha yüksek kazanç rakamları ile yayınlamaya başladı.

Bu durumu gören Youtube cephesi bir anlamda Youtube TV ile sadece Online Video alanında da Canlı Video Alanında da kendisini ilk sıralara taşımış olacak.

Kısa süre içerisinde Youtube TV Projesinin ciddi bir kullanıcı sayısına ulaşması ve ülke bazlı olarak yapılan anlaşmalarla Dünya üzerinde yayın yapan tüm kanalların bu platforma girmesini beklemek pek yanlış olmayacaktır.

Bu sistem karşılığında TV Kanallarına nasıl bir pay sunulacağı ise netleşmiş durumda değil.

 

YouTube Streaming TV

 

Youtube TV Yayın Hayatına Başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir