Youtube’dan Her Video Başına 6 Saniyelik Atlanamayan Reklam

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Youtube tarafından alınan karar ile artık her videonun başlangıcında 6 saniyelik Atlanamayan Reklam yer alacak. Bu sayede hem Youtube hem de Youtuber’lar daha fazla kazanacak.

Daha önce de Video Başı Reklam sistemini kullanan ancak bu sistemi her videoda uygulamayan Youtube artık her video başına Atlanamayan 6 Saniyelik Reklamlar eklemeye başlayacak.

Bu sayede her videonun başında size bir reklam videosu da gösterilmiş olacak.

 

Youtube Kazanç Sistemi
Youtube Kazanç Sistemi

 

Amaç Ücretli Youtube Aboneliğini Özendirmek

Youtube Red adıyla aktif hale gelen ücretli Üyelikler henüz ülkemizde aktif olmasa da yavaş yavaş Youtube bu sistemi hayatımıza sokmaya kararlı.

Bir anlamda Ücretsiz Sürüm – Ücretli Sürüm farkı yaratmaya çalışan site Red Üyelere Reklamsız Video sunmaya başlayarak paketleri özendirecek.

 

Youtube HDR Desteğini Yakında Sunmaya Başlayacak
Youtube HDR Desteğini Yakında Sunmaya Başlayacak

 

Reklam Gelirleri Artacaktır

Yapılan gösterimler üzerinden Reklam Geliri elde eden Youtube ve Video Üreticileri içinde bu sistem daha kazançlı bir hale gelmiş olacak.

Daha önce belli bir süre gösterim yapılıp “reklamı geç” seçeneği çıkan reklamlar yerine artık her reklamın tamamı izlenmek zorunda.

Bu durumda da hem Youtube adına hem de Video Üreticileri adına daha fazla reklam gösterimi anlamına geliyor.

 

Youtube’dan Her Video Başına 6 Saniyelik Atlanamayan Reklam
Youtube’dan Her Video Başına 6 Saniyelik Atlanamayan Reklam

 

Mobil Uygulamalar Güncellendi

Reklam Gösterimi konusunda atılan bu adımın Mobil Uygulamalarda da aktif olmasını sağlayan güncelleme Youtube tarafından telefonlara gönderildi.

Son güncelleme ile artık Mobil Uygulamalar üzerinden islenen videolar için de Atlanamayan Reklam Sistemi aktif olmuş olacak.

 

Youtube Red
Youtube Red

 

 Önerilen Videolar Nokta Atışı Olacak

Önerilen Videolar kısmında daha önce çıkan Alakasız Videolar sebebiyle Youtube cephesinde geniş bir çalışma başlatılmıştı.

Bu çalışmanın kapsamında artık Önerilen Videolar kısmı daha kullanışlı ve doğru içerik üreten bir hale gelmiş olacak.

İzleme Geçmişi Analizi ve Abonelikleri de işin içine katacak olan Youtube bu sayede daha çok video izlemeniz için de bir anlamda bir adım atmış olacak.

Bundan sonra Önerilen Videolar kısmının yapılan düzenlemeler ile daha fazla izleyicinin Youtube üzerinde daha fazla zaman geçirmesine imkân sağlamış olacak.

Peki, sizce yapılan bu güncellemeler Youtube adına bir artı mı sağlayacak yoksa eksi bir durumun oluşmasına mı sebep olacak?

Youtube’dan Her Video Başına 6 Saniyelik Atlanamayan Reklam

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir