Ziraat Bankası Kredi Kartı Taksitlendirme Süreci ve Faiz Oranları Belli Oldu

Kredi Kartı Borcunu ödemekte zorlananlar için hazırlanan Ziraat Bankası Kredi Kartı Taksitlendirme – Birleştiren İhtiyaç Kredisi programı için detaylar netleşti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından TBMM Grup Toplantısında Kredi Kartı Borcunu ödemekte zorlananlar için getirilen Ödeme Kolaylığı hakkında bazı bilgiler verilmişti.

Akabinde ise Ziraat Bankası tarafından Kredi kartı Taksitlendirme ile alakalı daha detaylı bilgiler paylaşıldı.

 

Kredi Kartı

 

Kredi Kartı Borçları Ziraat Bankası Çatısı Altında Toplanacak

Farklı bankalara ait Kredi Kartına sahip olan ve bu kartlara olan borçlarını ödemekte zorlanan vatandaşlar için bu borçları Ziraat Bankası çatısı altında toplama imkânı getirildi.

Yapılan düzenleme ile herhangi bir bankaya ait kredi kartı ile alakalı olarak Ödeme Sorunu yaşayan her vatandaş bu imkândan faydalanabilecek.

Yapılan açıklamaya göre ilgili borçların 31 Aralık 2018 veya daha önceki tarihlerde yapılmış olması gerekmekte. 1 Ocak 2019 tarihinden sonra oluşan borçlar yapılandırılamayacak.

Bankadan yapılan yazılı açıklamada, uygulamanın Ziraat Bankası’na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çekenleri de kapsayacağı belirtildi.

Açıklamada söz konusu ürün ile Ziraat Bankası müşterilerinin ve diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesinin amaçlandığı ifade edildi.

 

Kredi Kartı ve Tüketici

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Taksitlendirme Faiz Oranları Belli Oldu

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre;

  • 24 Aya Kadar – %1.10
  • 60 Aya Kadar – %1.20

 

Örnek Ödeme Tablosu

Banka tarafından yapılan açıklamadaki faiz oranlarına göre 10.000 TL’lik Kredi Kartı Borcunu 24 ay veya 60 ay üzerinden taksitlendiren bir vatandaşın aylık ödeyeceği rakamlarda aşağıdaki gibi olacaktır.

 

Taksit Sayısı 24 Ay 60 Ay
Toplam Borç 10.000 TL 10.000 TL
Aylık Taksit 489 TL 250 TL
Toplam Geri Ödeme 11.733 TL 15.002 TL

 

 

Ziraat Bankası Kredi Kartı Taksitlendirme Süreci ve Faiz Oranları Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir