Zorlu Koşullarda Bisikletlere Destek Sunan “ go-e ONwheel ”

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Elektrikli Bisikletler yaygınlaşıyor olsa da Klasik Bisiklet kullanıcıları eski alışkanlıklarından vazgeçmiyor. İşte bu konudan hareket eden “ go-e ONwheel ”  adlı sistem bisiklet kullanıcılarının hoşuna gidecek gibi görünüyor.

kickstarter.com adresi üzerinden destek almak için açılan ve hızlı bir şekilde beklenenin üstünde bir destek almayı başaran go-e ONwheel Teknolojisi aslında pazara yeni bir ulaşım aracı sunmuyor.

Sistem temel olarak dışarda satışı devam eden bisikletlere entegre edilen bir Elektrik Motorunu baz alıyor ve bisikletleri Elektrikli Bisiklet – Normal Bisiklet arasındaki bir seviyeye taşımış oluyor.

 

go-e ONwheel İç yapısı
go-e ONwheel İç yapısı

go-e ONwheel Hangi Parçalardan Oluşuyor?

Sistem iki ana parçadan oluşuyor. Birinci parça elektrikle şarj olan ve bisiklet üzerinde bulunan Elektrik Motoruna güç sunan Batarya iken ikinci parça ise bisikletin hareketini kolaylaştıran Elektrik Motoru olarak tasarlanmış durumda.

Bu parçalar dışında cihazın yanında gelen ve ona şarj olması için elektrik girişi sunan Adaptör ve çeşitli aksesuarlarda kutu içerisinden çıkıyor.

 

go-e ONwheel
go-e ONwheel

 

go-e ONwheel Tam Olarak ne İşe Yarıyor?

Bu sistemi bisiklete entegre ettikten sonra bisikletiniz bir Elektrikli Bisiklete dönüşmüyor. Yani sistem sizi ek başına alıp götürecek bir güç üretmiyor.

Bu sistem size daha yorulmanız yolunda yardımcı oluyor. Zorlu yollarda daha az efor sarf ederek daha fazla yol almanıza imkan sağlıyor.

Yokuş çıkarken kan ter içinde kalmadan elektrik motorundan da destek alarak yolun sonuna ulaşmanız için size yardımcı oluyor.

Kısacası bu sistem size sadece yardımcı olacak bir sistem olarak tasarlanmış durumda.

 

go-e ONwheel Elektrik Motoru
go-e ONwheel Elektrik Motoru

 

go-e ONwheel  Modelinin Teknik Özellikleri Neler?

Su Geçirmeyen bir yapıya sahip olmasından dolayı yağmurlu havalarda ya da ıslak yollarda kullanımı bir sorun teşkil etmiyor.

850 Gram ağırlığına sahip olan cihaz bisiklette devamlı hafiflik isteyenler için pek ideal olmasa da bu kadar ağırlık sorun değil diyenleri pek de zorlamayacaktır.

200 Wh lityum iyon batarya ile satışa çıkacak olan ürün 220 Voltluk bir prizde ortalama 5 saatte şarj oluyor ve 60 km’ye yakın destek sağlayabiliyor. Bu rakam en düşük hızda geçerli olan rakam.

 

 

Akıllı Telefon ile Bluetooth üzerinden uygulama üzerinden irtibata geçebilen ürün Hız Ortalaması, Koordinat gibi birçok bilgiyi de size sunarak sürüş hakkında bilgi sahibi olmanıza imkân sunuyor.

Bisikletin gidonuna konumlandırılan bir Kumanda yardımı ile de isterseniz Güç Seçeneklerini değiştirebilir ve hızınıza göre bir seçenekle hareket edebilirsiniz.

Kumanda ya da Telefon ile 25 KM/saat hız için 250W seçeneğini seçebilir veya 45 KM/Saat hız için 800W seçeneğini seçebilirsiniz.  Tabi ki bu seçenekler bisikletin ortalama hızı ile alakalı iken batarya süresini de düşürecektir.

Cihaz üzerindeki sensörler sayesinde Elektrikli Motor Desteği sadece Pedal Çevrildiği sırada devreye girmekte, yokuş aşağı ya da düz yolda ortalama bir hızda ilerlerken enerji sarfiyatı yapılmasının önüne geçilmektedir.

 

Zorlu Koşullarda Bisikletlere Destek Sunan go-e ONwheel
Zorlu Koşullarda Bisikletlere Destek Sunan go-e ONwheel

 

go-e ONwheel Ne Kadara Satılacak

Şuan site üzerinden 1 Euro’dan başlayan destekler ile kullanıcıların beğenisine sunulan ürüne sahip olmak için ise 499 Euro gibi bir bağış yapmanız gerekiyor.

70 kişi ile sınırlı olacak olan 499 Euro kademesinin şimdiden 49 kişilik yeriş dolmuş durumda.

Proje için ise yazı yayına hazırlandığı sırada 124,349 Euro gibi bir rakam çoktan toplanmıştı.

Peki, sizce 500 Euro – 1500 TL gibi bir rakam bu ürüne verilebilir mi? Ciddi anlamda bir kullanıcı için bu cihazın yararı olur mu? Yoksa go-e ONwheel olayı sadece bir teknoloji olarak mı kalır?

 

Go-e ONwheel Kutu İçeriği
Go-e ONwheel Kutu İçeriği

Proje için https://www.kickstarter.com/projects/1206555795/go-e-onwheel-bike-motor-kit?ref=category_recommended sayfasına bakabilirsiniz.

Zorlu Koşullarda Bisikletlere Destek Sunan “ go-e ONwheel ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. bu ürünü nasıl temin edebiliriz fiyatı nedir

    Cevapla