ZTE’nin Yeni Akıllı Telefonu Nubia Z5 Yakında Piyasada

ZTE, geçtiğimiz ay Pekin’ de düzenlediği bir basın konferansında önümüzdeki yıl piyasaya süreceği üst düzey mobil cihazlarını kapsayacak Nubia markasını duyurmuş ve bu serinin ilk ürünü olarak da Full HD ekrana sahip Nubia Z5‘ in bazı detaylarını basın mensupları ile paylaşmıştı.

Çin kaynaklı firmanın 2013 amiral gemisine ait yeni bir görüntünün bundan birkaç gün önce ZTE’ nin Nubia markasından sorumlu halkla ilişkiler müdürü, Sina Weibo tarafından internette paylaşılmasıyla Nubia Z5‘ in ön panelini gözler önüne serdi.

Cihazın önceki sızdırılan görüntülerinde göze çarpan nokta ise 7.6mm’ incelikte olan Apple iPhone 5‘ ten daha ince olduğu yönünde. En büyük dördüncü mobil telefon üreticisi haline gelen firma, önümüzdeki günlerde daha etkili bir şekilde tüketicinin karşısına çıkarak bu yoldaki iddiasını korumayı hedefliyor.

ZTE' nin Yeni Akıllı Telefonu Nubia Z5 Yakında Piyasada
ZTE’ nin Yeni Akıllı Telefonu Nubia Z5 Yakında Piyasada

Cihaz,

  • 5 inç büyüklüğünde Full HD 1920 x 1080 piksel çözünürlüklü 440ppi yoğunluğunda bir ekran
  • Telefonun 13MP çözünürlüklü bir kamera
  • 2GB RAM
  • 1.5GHz hızında dört çekirdekli Krait işlemci ve Adreno 320 GPU’ya sahip Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 çipset
  • Çift hoparlörü gibi donanımsal özelliklere sahip

 

Android İşletim Sistemi  ile gelecek olan cihazı, Aralık ayının sonunda Çin’ de piyasaya sürülecek. Diğer Asya, Avrupa ve Amerika ülkelerinde ise 2013 yılı başlarında cihazın piyasaya sürüleceği belirtildi. ZTE‘ nin yeni amiral gemisinin HTC, LG, Samsung ve Sony’nin piyasaya sürmeye hazırlandığı telefonlarla kıyaslayacak olursak benzer özelliklere sahip olmasına karşın daha ucuz olacağı belirtiliyor.

ZTE’nin Yeni Akıllı Telefonu Nubia Z5 Yakında Piyasada

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir