Zynga Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Zynga Kan Kaybetmeye Devam Ediyor
Zynga Kan Kaybetmeye Devam Ediyor
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Facebook için geliştirmiş olduğu oyunlar ile bir anda ünlenen Zynga firmasının 2013 yılında aktif kullanıcı sayısı yarı yarıya düştü.

Facebook için geliştirmiş olduğu FarmVille, Zynga Poker, CityVille ve CastleVille gibi oyunlarla bir anda sayılı oyun firmaları arasına girmeyi başaran Zynga, 2013 yılında aktif olan kullanıcılarının yarısını kaybetti.

2012′nin ikinci çeyreğinde 72 milyon aktif oyuncuya sahip olan Zynga, 2013 yılında aktif oyuncularının neredeyse %50’sini kaybederek 39 milyon oyuncu sayısına düştü. Zynga ayrıca 2013 yılında oyunlarından elde ettiği 230 milyon dolar gelirinden 15.8 milyon dolar zarar ettiğini açıkladı.

Geçtiğimiz aylarda İngiltere’de bir şirket kuran ve gerçek para ile kumar oynatma işine giren Zynga, bu işten de hedeflediği geliri elde edememiş ve bu işi sonlandırdığını açıklamıştı.

Zynga Kan Kaybetmeye Devam Ediyor
Zynga Kan Kaybetmeye Devam Ediyor

Oyunlardan elde etmiş olduğu gelirlerin sürekli düşüş göstermesi ve kumar işinden de umduğunu bulamayan Zynga kısa bir süre önce, Xbox’ın patronu Don Mattrick’i CEO olarak işe almıştı. Bakalım Zynga D.Mattrick ile eski günlerine geri dönebilecek mi?

Kaynak: ShiftDeleteNet

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CepSeyir - 2020 yılı Güncel Teknoloji, Mobil Yaşam ve Otomobil Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!