ZyXEL Modem Sahiplerinin İnternet Erişim Sorunu Çözüme Kavuştu

Ülkemizde son dönemde artan İnternet Yavaşlatma süreçlerinden sonra ZyXEL firması bazı modemlerinde sıkıntıların yaşandığını belirterek resmi bir açıklama yaptı.

Gündemdeki birçok gelişmeye bağlı olarak son dönemde Sosyal Medya Yasakları ve İnternet Yavaşlatma süreçlerine alıştık. Ancak işin birde Modem tarafının olduğu ZyXEL tarafından yapılan açıklama ile netleşti.

Firma resmi Facebook adresi üzerinden Cuma günü bir açıklama yaparak bazı ADSL modemlerinin global pazarda bir siber saldırıya maruz kaldığını ve bu sebeple de kullanıcılarının Yavaş İnternet Bağlantısı gibi bir sorunla karşılaştıklarını duyurdu.

 

ZyXEL Modem Ailesi
ZyXEL Modem Ailesi

 

ZyXEL Tarafından Yapılan Açıklamanın Tam Metni

Değerli Müşterimiz,

Aşağıda belirtilen ADSL modemler:P-1202T10B, P-1302T10B, P-1302T10D,v2 ve v3 , Dünya genelinde yaşanılan siber saldırı sebebiyle marka bağımsız, RT63365 ve MT7505 çipsetli modemler, TR064/TR069 üzerinden gelen güvenlik saldırısına uğramaktadır. Bu nedenle interneti kullanamayacak derecede aşırı yavaşlama, modeme erişememe sorunları yaşanmaktadır. Bu sorunu çözmek için geliştirilen koruma yazılımlarını aşağıda bulabilirsiniz. Kullanmakta olduğunuz modelin yazılımlarına ve yükleme dokümanına erişmek için lütfen kullandığınız modem modelinin ilgili linklerini tıklayınız ve bilgisayarınıza kaydediniz.

Diğer model ürünlerimiz bu saldırıdan etkilenmemektedir.

Lütfen yazılımı modeme yüklemeden önce ilgili modelin”Yazılım yükleme dokümanını” kontrol ediniz, önerilen adımları uygulayınız.

444 1 150 hatlarımız biraz yoğun, kısa sürede ulaşamayabilirsiniz. Bu problem için dokümanlardaki adımları izlediğinizde sorununuz çözülecektir, bu adımlarda sorunlarınız olursa lütfen destek@zyxel.com.tr adresine iletişim bilgilerinizle beraber yazarsanız arkadaşlarımızı size e-mail yada telefon ile ulaşarak yardımcı olacaktır.

ZyXEL Modem Sahiplerinin İnternet Erişim Sorunu Çözüme Kavuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir