Kredi Kartları İçin Asgari Ödeme Limiti %30 Olarak Güncellendi

Kredi Kartları İçin Asgari Ödeme Limiti %30 Olarak Güncellendi

Resmi Gazete ’de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni yönetmelik ile artık limitine bakılmaksızın tüm Kredi Kartı kullanıcıları için Asgari Ödeme Limiti %30 oranına çekildi.


Resmi Gazete ’de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni yönetmelik ile artık limitine bakılmaksızın tüm kullanıcıları için %30 oranına çekildi.

kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmelikte yapılan ve Resmi Gazete ’de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni düzenleme ile eskiden kademeli olarak değişen artık tek bir kalemde %30 olarak ödenecek.

Bu kapsamda değiştirilen ilgili yönetmelik maddeleri aşağıdaki gibidir;

“e) Ödenmesi gereken asgari tutarın dönem borcunun yüzde otuzundan ve yeni tahsis edilen kredi kartlarında kullanım başlangıcı tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar dönem borcunun yüzde kırkından aşağı olamayacağı.”

“h) Ödenmesi gereken asgari tutarın dönem borcunun yüzde otuzundan ve yeni tahsis edilen kredi kartlarında kullanım başlangıcı tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar dönem borcunun yüzde kırkından aşağı olamayacağına ve bankanın bu miktardan az olmamak üzere asgari ödeme tutarını belirleyebileceğine,”

 

Eski Sistemde Ne Kadardı?

 

Eski sistemde uygulanan Asgari Ödeme Limitleri aşağıdaki şekilde belirlenmekte idi.

1 TL – 15.000 TL  %30
15.000 TL – 20.000 TL  %35
20.000 TL Üstü  %40

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

Yorumlara Kapalıdır

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status
ut risus. nunc dolor Curabitur consectetur Donec Nullam dolor.