Birçok alanda Nasıl Yapılır sorusun cevap verdiğimiz, Detaylı anlatımlar ile içerikleri canlı tuttuğumuz, kullanıcıların ihtiyaçlarını giderme amaçlı haberlerin yayınlandığı sayfamız

Yeni Haberler

Manşet

Windows 11 Wi-Fi Şifresi Öğrenme

Windows 11 Wi-Fi Şifresi öğrenmek için bu...

Nasıl Yapılır?

Yurtdışından Gelen Cihazlar İçin Pasaport Kayıt – IMEI Kayıt İşlemleri ve Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışından satın alınan ve Türkiye’de kullanılacak olan Cep Telefonu ve  IMEI Koduna Sahip cihazların Pasaport Kayıt İşlemleri – IMEI Kayıt İşlemleri hakkındaki tüm bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Nasıl Yapılır?

Eski Model Arçelik Çamaşır Makinesi Programları ve Harflerin Anlamı

Birçok kullanıcı tarafından günümüzde halen kullanılan Eski Arçelik Çamaşır Makinelerinde yer alan Harfler ve bu harflerin hangi programa denk geldiği ile alakalı bilgi sunalım istedik.

Vodafone

Vodafone Arayana Dinlet Servisi Ücretsiz Müzik Listesi

Vodafone Arayana Dinlet Servisi sayesinde sizi arayanların Dııt sesi yerine istediğiniz bir şarkıyı yada konuşmayı dinlemesini sağlayabiliyorsunuz. Vodafone tarafından aşağıdaki listede bulunan  şarkılar Ücretsiz olarak sizlerin kullanımına sunulmuştur.

Nasıl Yapılır?

FDN Nedir? Android FDN Kısıtlama Sorunu Nasıl Çözülür?

FDN (Fixed Dialing Number) adı verilen özellik Sabit Arama Özelliği olarak bilinen bir özelliktir. Sıkça karşımıza çıkan FDN Kısıtlama Sorunu ise oldukça kolay bir şekilde, ayarlar üzerinden yapılacak birkaç işlem ile aşılan bir sorundur.

OnePlus

OnePlus 8 Pro ve OnePlus 8 SMS Sorunu ve Çözümü

OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro kullanıcıları son günlerde SMS Gönderim Sorunu ve Gecikmeli SMS Alma Sorunu ile karşı karşıya kalmakta ve ilgili sorun kullanıcıları ciddi anlamda zor duruma düşürmektedir. Sorunun sebebi ve çözümü ise yazımızdadır.

Manşet

Fotoğraf Makineniz ve Yazıcınız İçin Temizlik Zamanı

Başta evler olmak üzere tüm yaşam alanlarının...

Editörün Tercihi

Plesk Panel Üzerinden Google Mail ve Yandex Mail MX Ayarları Nasıl Yapılır?

Plesk Panel kullanan web sitelerinde farklı bir sunucuya mail yönlendirme işlemi – MX Ayarlarının yapılması ile alakalı ayarlara yazının devamından ulaşabilirsiniz.

CepSeyir

Fotoğraflarınızın Arka Planını Silen Online Dekupe Sitesi Remove.bg

Teknik adıyla Dekupe işlemi yapan yani sizin fotoğrafınızı arka plandan ayrıştıran ve bu işi oldukça başarılı bir şekilde yapan Remove sitesini bugün sizlere tanıtacağız.

CepSeyir

Instagram Onay Kodu Gelmiyor Sorunu ve Çözüm Önerileri

Instagram Mobil Onay Kodu ve Instagram Mail Onay Kodu bazı durumlarda kullanıcıya ulaşmayabiliyor. Instagram Onay Kodu Gelmiyor sorununa hep birlikte çözüm arıyor olacağız.

Google

Android Q Beta Sürümü Hangi Cihazlara Geldi? Nasıl İndirilir?

Google I/Q 2019 Etkinliği kapsamında resmi olarak duyurulan Android Q İşletim Sistemi Pixel serisi cihazlardan sonra 15 farklı cihazda Beta olarak yüklenebilir ve kullanılabilir hale getirildi.

İnternet Gündemi

MYBB Forum Saat Ayarları, MYBB Forum Toplu Saat Ayarı Güncelleme

MYBB Forum kullanan ziyaretçilerimiz için MYBB Forum Saat Ayarları ve MYBB Forum Toplu Saat Ayarı konularında aklınıza takılan soruları cevaplamaya çalışıyor olacağız.

CepSeyir

Google News Nedir? Google News Kaydı Nasıl Yapılır?

Öncelikle dilerseniz Google News veya ülkemizdeki ismi ile Google Haberler Nedir sorusunun cevabını verelim. Sonrasında da Google News Kaydı Nasıl Yapılır ve Google News Kaydının Avantajları Nedir sorularına yanıt arayalım.

Manşet

PTT Şubeleri Cumartesi – Pazar Günleri Açık mı? PTT Kargo Hafta Sonu Açık mı?

Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu PTT Kargo veya PTT Şubeleri açık mı sorusunu cevabını sizlerle birlikte arıyor olacağız.

CepSeyir

Wordpress Sitelerde Https Zorla İfadesinin Title Kısmından Kaldırılması

Wordpress altyapısına sahip sitelerde genelde Title bölümünde karşınıza çıkan Https Zorla ifadesini kaldırmak oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlemdir.

İnternet Gündemi

Ziraat Bankası Birleştiren Kredi – Kredi Kartı Borcu Kapatma Kredisi Başvuru Detayları Belli Oldu

Ziraat Bankası tarafından Kredi Kartı Borcu Kapatmak isteyen vatandaşlara sunulan Birleştiren Kredi Başvuru Detayları belli oldu. Başvuru yapmak için bazı şartları sağlamanız gerekiyor.

Teknoloji ve Markalar

Epson LX300+II ve Epson LX300 Yazıcı Türkçe Karakter Sorunu ve Çözümü

Epson LX300 ve Epson LX300+II model yazıcılarını kullananların sıkça yaşadıkları Türkçe Karakter Sorunu ile alakalı basit bir çözüm yolu mevcut.

İnternet Gündemi

Güven Damgası Nedir? Başvuru Ücretleri, Başvuru Süreçleri ve Diğer Detaylar

e-Ticaret yapan firmaların alması gereken Güven Damgası temel olarak ilgili sitenin Güvenlik ve Hizmet Kalitesi açısından belirlenen standartlara uygun olduğu gösteren bir ifadedir.

CepSeyir

Yazıcı Satın Alma Rehberi (Tonerli Yazıcı – Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı – Tanklı Yazıcı)

Son dönemde sıkça sorulan sorulardan bir tanesi de Doğru Yazıcı Nasıl Seçilir, Yazıcı Alınırken Nelere Dikkat Edilir gibi sorular olmaya başladı. Bizde sizlere bir Yazıcı Satın Alma Rehberi hazırlayalım istedik.

Wordpress

Wordpress 5.0 Gutenberg Editöründen Wordpress Klasik TinyMCE Editörüne Geçiş Nasıl Yapılır?

Wordpress 5.0 Güncellemesi ile kullanılmaya başlanacak olan Gutenberg Editörünü kullanmakta zorlananlar için bu yazımızda Wordpress Klasik TinyMCE İçerik Editörüne geri geçiş süreci ile alakalı bilgi veriyor olacağız.

Manşet

Bedelli Askerlik İçin Celp Yerleri ve Tarihleri Açıklandı – 21 Günlük Temel Askerlik Eğitimi Programı

Bedellik Askerlik yapacak olan vatandaşların merakla beklediği Celp Yerleri ve Celp Tarihleri açıklandı. Bedelli Askerlik yapacak olan vatandaşların 21 Günlük Temel Askerlik Eğitim Programı da belli oldu.

İnternet Gündemi

E-Devlet Üzerinden Bilirkişi Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan düzenleme ile artık Bilirkişi Başvuru İşlemleri e-Devlet üzerinden yapılıyor olacak. Rehber içeriğimiz ile e-Devlet üzerinden bilirkişi başvuru işlemleri nasıl yapılır sorusuna cevap veriyor olacağız.

Wordpress

Wordpress Kullanıcı Rolleri ve Bu Rollerin Barındırdıkları Haklar

Wordpress tabanlı bir web siteni varsa bu sitede birden fazla Kullanıcı Rolü olduğunu da görmüşsünüz. İşte bu Kullanıcı Rolleri nelerdir, hangi rol kullanıcıya hangi hakları veriyor kısaca inceleyelim istedik.

İnternet Gündemi

Ücretli ve Ücretsiz Youtube Video İndirme Program Önerileri (Android – IOS – Windows – Online)

Hızlı ve Kolay bir biçimde Youtube Video İndirme işlemi yapabilmeniz için kullanabileceğiniz Android – IOS Uygulamalarını ve Windows Programlarını sizler için bir araya getirdik.

Teknoloji ve Markalar

Cep Yakan Fiyatlardan Sonra Kiralık Akıllı Telefon Dönemi Başlıyor

Doların artışı ile bir anda tırmanışa geçen Akıllı Telefon Fiyatları cep yakmaya başlayınca özellikle Operatörler kanalında Kiralık Akıllı Telefon dönemi başlıyor.

Teknoloji ve Markalar

Powerbank İle Telefonu Kaç Kez Şarj Edebiliriz, Kaç mAh’lik Powerbank Almalıyız?

Satın aldığımız Taşınabilir Şarj Cihazı yada bilinen adıyla Powerbank ile Akıllı Telefonumuzu kaç kez şarj ederiz, satın alma sürecinde kaç mAh’lik Powerbank tercih etmeliyiz sorularını sizler için yanıtlamaya çalıştık.

Teknoloji ve Markalar

UBER e-Fatura Sistemi Üzerinden Yolculuğu Sonrasında Fatura Nasıl Alınır?

UBER Türkiye üzerinden yolculuk yaptıktan sonra firma tarafından hazırlanan UBER e-Fatura Hizmetinden faydalanmak ve faturanızı almak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Teknoloji ve Markalar

Bimeks +3 Yıl Garanti Paketi – Bi+3 Yıl Paketi – Alan Müşteriler Ne Yapmalıdırlar?

Bimeks tarafından kullanıcılara satılan +3 Yıl Garanti Paketi ya da firmadaki adıyla Bi +3 Yıl Paketinden satın alan ve cihazları arızalanan kullanıcılar ne yapmalıdırlar, Bimeks bu pakete destek veriyor mu kısaca bir özet geçelim istedik.

Teknoloji ve Markalar

Vatan Bilgisayar Cep Telefonlarında Peşin Fiyatına 6 Taksit Kampanyası

Vatan Bilgisayar ve Fibabanka İşbirliği ile Cep Telefonlarında Peşin Fiyatına 6 Taksit Kampanyası başladı. Kampanya ile alakalı tüm bilgileri sizler için toparladık.

Teknoloji Gündemi

Ehliyet Sınavları “e-sınav” Sistemi İle Tüm Türkiye’de Sadece Online Olarak Yapılacak

MEB tarafından 21 ilde test edilen Online Ehliyet Sınavları artık 81 ilde gerçekleştirilecek. Yeni e-sınav sistemi ile klasik kâğıt kaleme dayalı sınavlarda ortadan kalkacak.

General Mobile

Android One İşletim Sisteminde Zil Sesi Değiştirme (MP3 Zil Sesi Ekleme)

Android One İşletim Sistemi kullanan kullanıcıların en fazla sorduğu sorulardan birisi olan MP3 Dosyasını Nasıl Zil Sesi Yaparım? Sorusunun cevabını vermeye çalıştık.

Manşet

Xiaomi Mi Band 3 – Türkçe Dil Seçeneği Ekleme (Video Rehber)

Xiaomi Mi Band 3 modeli genelde Çince ya da İngilizce dil seçenekleri ile ülkemizde satılıyor. Bu yazımızda Xiaomi Mi Band 3 modeline Türkçe Dil Seçeneği eklemeyi gösteriyor olacağız.

Xiaomi

Xiaomi Mi Band 3 Akıllı Bileklik Çince ’den İngilizce ’ye Çevirme

Xiaomi Mi Band 3 modelinin Çin Sürümünü alıp cihazı kullanmak isteyenler için Çince ‘den İngilizce ‘ye Dil Çevirme İşlemi nasıl yapılır onu kısaca anlatmaya çalıştık.