Teknoloji terimlerinin anlamları Nedir? Bu ürünler Nasıl ve Nerelerde kullanılırlar? Bu teknolojiye sahip olmak mümkün müdür? Bu ürünlerin fiyatları nedir?

Yeni Haberler

Manşet

Standart Kağıt Ölçüleri- Kağıt Boyutları Nelerdir?

Standart kağıt ölçüleri gerek günlük ofis işlemlerinde...

Nasıl Yapılır?

Yurtdışından Gelen Cihazlar İçin Pasaport Kayıt – IMEI Kayıt İşlemleri ve Sıkça Sorulan Sorular

Yurtdışından satın alınan ve Türkiye’de kullanılacak olan Cep Telefonu ve  IMEI Koduna Sahip cihazların Pasaport Kayıt İşlemleri – IMEI Kayıt İşlemleri hakkındaki tüm bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Nedir

Bargello Parfüm Kodları – Bargello Erkek ve Kadın Parfüm Kodları

Bargello markasına ait Kadın Parfüm ve Erkek Parfüm modellerinin Bargello Parfüm Kodlarını sizler için bir araya getirdik.

Nedir

IMEI Kayıt Harç Ücreti – IMEI Pasaport Kayıt Harç Ücreti – 2022

BTK tarafından belirlenen 2021 yılı Telefon IMEI Kayıt Harç Ücreti / Pasaporta Telefon Kayıt Harç Ücretleri resmi olarak duyuruldu. Buna göre 2021 yılında uygulanacak olan Telefon IMEI Kayıt İşlemi Ücretleri aşağıdaki gibi olacaktır.

GSM Operatörleri

Türkiye’de e-Sim Teknolojisinde Son Aşamaya Gelindi

Ülkemizde özellikle Apple cihazlarında karşımıza çıkan e-Sim Teknolojisinde artık son aşamaya gelindi. Çok kısa bir süre içerisinde e-Sim Teknolojisi Türk Operatörleri tarafından da kullanıma açılacak.

Editörün Tercihi

AVM Çalışma Saatleri Aynı Kalacak, İsteyen Yeni Saatlere Uyacak

Yapılan açıklamaya göre AVM Çalışma saatleri eskiden olduğu gibi 10:00 – 22:00 saatleri arasında olacak. Ancak AVM içinde faaliyet gösteren mağazalar dilerlerse kendi mağazalarının çalışma saatlerini 12:00 – 20:00 olarak güncelleyebilecekler.

Editörün Tercihi

Korona Virüsü Maskeleri ve Maske Özellikleri ( 3 Katlı / N95 / EN149 Maske)

Korona Virüsü – Coronavirüs salgını sonrasında gerek 3 Katlı Maske gerekse de N95 / EN149 sertifikalı maskelere olan ilgi ve ihtiyaç artmış durumda. Peki bu maskelerin özellikleri, satış fiyatları ve kullanım süreleri nedir?

Editörün Tercihi

Sağlık Bakanlığı Açıkladı: Koronavirüs Türkiye’de, Etkinlikler ve Fuarlar Erteleniyor

Mart ve Nisan ayında yapılması planlanan birçok etkinlik Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Koronavirüs açıklaması sonrasında ertelenmeye başlandı.

Editörün Tercihi

Toplu Taşıma Araçlarında 60 Yaş Üstüne Ücretsiz Olan Ulaşım Belirli Saatlerde Ücretli Olacak

Özellikle Mesai Başlangıç ve Bitim Saatlerinde toplu taşıma araçlarında yaşanan yoğunluğu azaltmak adına bir dizi önlem alınması günceme geldi.

Editörün Tercihi

Türkiye’nin Nüfusu1 Milyonun Üzerinde Artarak 83 Milyon Oldu

2019 yılı TÜİK Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi sonuçlarını açıkladı. Buna göre 2019 yılında Türkiye’nin nüfusu 1 milyon 151 bin 115 kişi artarak 83 milyon 154 bin 997 kişi oldu.

Editörün Tercihi

2020 Yılı Bedelli Askerlik Ücreti ve Dövizle Askerlik Ücreti Duyuruldu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2020 yılının ilk yarısında geçerli olacak olan Bedelli Askerlik Ücreti ve Dövizle Askerlik Ücreti duyuruldu.

Editörün Tercihi

ŞOK Market Haftanın 7 Günü Para Transferi Hizmeti Verecek

ŞOK Market ile N Kolay Ödeme Hizmetleri arasında yapılan işbirliği ile ŞOK Marketler zinciri üzerinden haftanın 7 günü istediğiniz kişiye, banka hesabına veya kredi kartına para yatırabileceksiniz.

Editörün Tercihi

İninal Kart Nedir? İninal Kart Nereden Alınır? İninal Kart Nasıl Kullanılır?

İninal Kart gerek Kredi Kartı ve Banka Kartı olmayan gerekse de kartı olup da bunları Online Siparişlerinde kullanmak istemeyenler için sunulan Ön Ödemeli bir kart türüdür.

Manşet

Tüm Detay ve Özellikleri İle TOGG Yerli Otomobil

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) tarafından tanıtımı yapılan TOGG Yerli Otomobil ile alakalı tüm detayları ve Yerli Otomobilin Teknik Özelliklerini sizler için derledik.

Editörün Tercihi

Uzlaşma Olana Kadar Google Servisleri Yeni Android Cihazlarda Çalışmayacak

Google tarafından yapılan doğrulama ile birlikte Yeni Android cihazlarda Rekabet Kurumu ile anlaşma sağlanana kadar Google Servisleri çalışmayacak.

Manşet

Elektronik İhale Sistemi 217 Milyon TL Tasarruf Sağladı

Kamu İhale Kurumu tarafından aktife alınan Elektronik İhale Sistemi ile birlikte kamu kurumları online açık eksiltme ile 2019 yılında 217 Milyon TL tasarruf sağladılar.

Editörün Tercihi

2020 Yılı IMEI Kayıt Harç Ücreti – Pasaport Kayıt Harç Ücreti

BTK tarafından  2020 yılı IMEI Kayıt Harç Ücreti – Pasaport Kayıt Harç Ücretleri resmileşti. Buna göre uygulanacak Güncel Harç Ücretleri aşağıdaki gibi olacak.

Editörün Tercihi

Saramonic SR-WM4C Kablosuz Yaka Mikrofonu İncelemesi ve Kullanıcı Yorumları

Saramonic markasının giriş seviyesi Fiyat / Performans ürünü Saramonic SR-WM4C Kablosuz Yaka Mikrofonu incelemesi ile karşınızdayız.

Editörün Tercihi

Youtube Premium ve Youtube Müzik Artık Türkiye’de de Kullanımda

Yurtdışında uzun zamandır kullanıma açık olan önceki adıyla Youtube Red, şimdiki adıyla Youtube Premium özelliği Türkiye’de de resmi olarak 17 Temmuz tarihi ile kullanılabilir hale getirildi.

Editörün Tercihi

Toplu Taşımada Tek Kart Dönemi Başlıyor, Türkiye Kart Nihayet Geliyor

Uzunca süredir altyapısı için çalışmalara devam edilen Türkiye Kart için somut adımlar atıldı. Toplu Taşımada Tek Kart dönemini başlatacak olan uygulama sene sonuna kadar hayata geçirilecek.

CepSeyir

Havasız Yapıdaki Patlamayan Lastikler Hayatımıza Girmeye Hazır

Havasız yapıdaki patlamayan lastikler üzerinde çalışan Michelin ve General Motors firmaları sona yaklaştı. Uptis Prototype serisi patlamayan lastik serisi resmi olarak tanıtıldı.

CepSeyir

İstanbulkart Yapılan Anlaşma İle Migros Money Kart Özelliklerine Kavuştu

İstanbul ulaşım kartı İstanbulkart ile Migros mağazalarının indirim ve avantaj kartı Money Kart arasında yapılan entegrasyon ile tüketicilere birçok avantaj sağlandı.

CepSeyir

Yurtdışı Alışverişlerindeki 22 Euro Limiti Kaldırıldı, %20 Gümrük Vergisi Geldi

Yurtdışından yapılan alışverişlerde bulunan 22 Euro Sınırı kaldırıldı. Artık AB ülkelerinden gelen kargolarda %18, Diğer ülkelerden gelen kargolarda ise %20 Gümrük Vergisi ödenecek.

CepSeyir

Yurtdışından Getirilen Cihazlarda Pasaport Kayıt Süresi 3 Yıla Çıkarıldı

Yurtdışından getirilen cihazların Pasaport Kayıt Süresi 2 yıldan 3 yıla çıkarıldı. Bu kapsamda aynı pasaporta 3 yılda bir yeni bir cihaz kaydedilebilecek.

CepSeyir

Flextra Kart Nedir? Kimlere Verilir? Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Flextra Kart, Yapı Kredi Bankası (YKB) tarafından Koç Holding bünyesinde çalışan personeller için hazırlanan Ön Tanımlı Limite sahip bir tür Banka Kartıdır.

CepSeyir

Google News Nedir? Google News Kaydı Nasıl Yapılır?

Öncelikle dilerseniz Google News veya ülkemizdeki ismi ile Google Haberler Nedir sorusunun cevabını verelim. Sonrasında da Google News Kaydı Nasıl Yapılır ve Google News Kaydının Avantajları Nedir sorularına yanıt arayalım.

CepSeyir

İstanbul Üniversitesi Kitlesel Fonlama Birimi ve İstfonbul Kitlesel Fonlama Sitesi Açıldı

İstanbul Üniversitesi Kitlesel Fonlama ve Araştırma Merkezinin açılması sonrasında İstfonbul adı verilen Yerli Kitlesel Fonlama Sitesi kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Teknoloji ve Markalar

Yerli Otomobil Yüzde 50’nin Üzerinde Yerli ve 2022 Yılında Yollarda Olacak

Türkiye Otomobil Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, Turkcell tarafından düzenlenen Teknoloji Zirvesinde ülkemizde üretilecek olan Yerli Otomobil üzerine bazı açıklamalar yaptı.

Teknoloji Gündemi

İstanbul Havalimanı Taksi ve Toplu Taşıma Ücretleri (İlçe Bazlı Liste)

İstanbul Havalimanına Taksi veya Toplu Taşıma ile gitmek istemeniz durumunda hangi ilçeden kaç lira ödeme yaparak Yeni İstanbul Havalimanına ulaşabileceğinizi listeledik.

Teknoloji ve Markalar

Mobil Hat – GSM Abonelikleri e-Devlet Üzerinden Yapılabilecek

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından duyurusu yapılan yeni e-Devlet Hizmeti ile Mobil Hat – GSM Abonelikleri e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

CepSeyir

Risk Merkezi Raporu e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Sunulacak

Türkiye Bankalar Birliği tarafından e-Devlet üzerinden sunulmaya başlanılan Risk Merkezi Raporu ayda bir kez ücretsiz olarak alınabilecek.

İnternet Gündemi

Doğu Ekspresi Biletleri Karaborsa Olunca Yolcular Konuyu KDK’ya Taşıdı

Son yıllarda popüler olmaya başlayan Doğu Ekspresi İle Kars Yolculuğu sonrasında artık vatandaşlar Doğu Ekspresi bileti satın alamaz oldu.

Mobil Teknolojiler

BDDK Telefonlardaki Kredi Taksit Süresini Uzatmaktan Son Anda Vazgeçti

Ocak ayının son günü BDDK tarafından açıklanan 3.500 TL üstü cihazlara sunulan 12 Ay Taksit Süresinin Uzatılması kararı 1 Şubat 2019 tarihinde geri çekildi.