Android ve İOS İçin Nokia Here Haritalar Uygulaması Yolda

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Android ve İOS İşletim Sistemi için yeni bir harita uygulaması geliyor. Nokia Lumia ile yıldızı parlayan Nokia Here Harita ve Navigasyon Uygulaması çok yakında Android ve İOS için hazır olacak.

Windows Phone 8 İşletim Sistemi için hazırlanan ve taraflı tarafsız tüm kullanıcıların dikkatini ve beğenisi kazanan Nokia Here Uygulaması yakın dönemde tüm kullanıcılara sunulacak gibi görünüyor.

Nokia tarafından sıkı sıkı saklanan Nokia Here Uygulaması firmanın Microsoft’a devrinden sonra biraz daha genel kullanıma açılacak gibi görünüyor.

Nokia Here için Android ve İOS Geliştirici arayışlarına başlayan Microsoft firmasının her iki platform için de Nokia Here Uygulamasını yeniden tasarlayarak yayına alması bekleniyor.

Android ve İOS İçin Nokia Here Haritalar Uygulaması Yolda
Android ve İOS İçin Nokia Here Haritalar Uygulaması Yolda

Apple Kullanıcılarına Çözüm Nokia Here

Apple kanadında Apple Maps Uygulamasının başarısız olması ve Google Maps Uygulamasının da artık AppStore’da (Türkiye Sayfasında) olmaması sebebiyle büyük bir harita krizi yaşanıyordu.

Nokia Here Uygulamasının İOS için yeniden ele alınıp AppStore üzerinden dağıtıma çıkması en fazla Apple Kullanıcıları için iyi olacak gibi görünüyor.

Bu sayede hem Stabil hem de Başarılı bir uygulamaya kavuşacak olan Apple kullanıcılarının Nokia Here için ödeme yapmaları bile çok olası bir durum.

 

Android İçinde Nokia Here İyi Bir Seçenek Olacak

Google Maps, Yandex Maps gibi uygulamaları bünyesinde barındıran ve bu sebeple Nokia Here Uygulamasına çok fazla ihtiyaç duymayan Android İşletim Sistemine de gelecek olan Nokia Here, burada da iyi bir Harita ve Navigasyon Alternatifi olacak gibi görünüyor.

Daha çok Ücretsiz Uygulama alanında kendisini ön plana çıkaran Android Kullanıcıları için Nokia Here Uygulamasının Ücretli olması biraz sıkıntı yaratabilir.

 

Nokia Here Ücretli mi Ücretsiz mi Olacak?

Henüz Nokia Here Uygulamasının Android İşletim Sistemi ve İOS İşletim Sistemi için nasıl pazarlanacağını bilemiyoruz.

Ancak zaten kendisine ait bir işletim sistemi olan Microsoft firmasının bu ürünü Ücretli Pazarlaması ve bu şekilde bir kazanç sistemi üzerinde durması muhtemel.

Office paketlerini de Mobil Kullanıcılara açan Microsoft firması bu alanda da Ücretli Paketler hazırlayarak kendisine Mobil Kazanç Kapısı oluşturmayı başarmıştı.

 

Android ve İOS İçin Nokia Here Haritalar Uygulaması Yolda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir