Asus Yeni Modeli Asus Live Serisini Duyurdu

Asus tarafından 2016 yılının ilk cihaz duyurusu Giriş – Orta Seviyede konumlanacak olan Asus Live modeli oldu. Asus ZenFone serisinin özellikle Fiyat & Performans alanında gösterdiği başarı sonrasında yeni modeller ile kullanıcı sayısını arttırmak isteyen Asus firması yeni modelini yakın dönemde satışa sunacak. Giriş Seviyesi ile Orta Seviye arasında kendisine yer bulacak olan Asus Live […]


tarafından 2016 yılının ilk cihaz duyurusu Giriş – Orta Seviyede konumlanacak olan modeli oldu.

serisinin özellikle Fiyat & Performans alanında gösterdiği başarı sonrasında yeni modeller ile kullanıcı sayısını arttırmak isteyen firması yeni modelini yakın dönemde satışa sunacak.

Giriş Seviyesi ile Orta Seviye arasında kendisine yer bulacak olan modelinin Teknik Özelliklerine kısaca bir göz atalım dilerseniz.

 

Asus Live Akıllı Telefon Serisi
Akıllı Telefon Serisi

 

Modeli Teknik Özellikleri

Cihazında MediaTek firmasının 1.3 GHz’lik hıza sahip MT6580 İşlemci Serisini kullanacak olan firması 2 GB Ram Bellek ve 16 GB Dahili Depolama Alanı seçeneklerini de cihazına eklemiş durumda.

8 MP değerindeki Arka ve 5 MP değerindeki ön kamerası ile kullanıcı karşısına çıkan serisi 5 inç boyutunda 720p HD Ekrana sahip olacak.

100 GB Google Drive seçeneği ve Micro SD Kart desteğine sahip olacak olan modelin 4G Desteği ise ne yazık ki olmayacak.

2070 mAh’lik bir batarya ile pazara çıkış yapan serisinin 210 Dolarlık fiyat etiketine sahip olmasına karar verilmiş durumda.

 

Asus Yeni Modeli Asus Live Serisini Duyurdu
Yeni Modeli Serisini Duyurdu

 

Renkli ve Farklı Kasa Tasarıma Geçiyor

serisinde kullandığı Zen Tasarımını modelinde kullanmayan Asus firması biraz daha Renkli ve Basit bir cihaz üretme peşinde.

9.98mm kalınlığındaki ve 140 gram ağırlığındaki yeni modelde renk seçenekleri biraz daha geniş tutulmuş.

serisinin Amiral Gemi olarak yakın dönemde tanıtılacağını düşünürsek serisi öncesinde sunulan Çerez Model olarak kalabilir gibi görünüyor.

 

Asus Live Serisini Duyuruldu
Serisini Duyuruldu

 

Asus Türkiye Satış Fiyatı

Cihazın 210 Dolarlık Etiket Fiyatı üzerinden bir hesap yaptığımızda 699 TL – 799 TL arasındaki bir fiyattan Türkiye Pazarına girmesi beklenebilir.

bu noktada Dip Fiyat Uygulaması ile pazara giriş yapıp, Alt Seviye cihaz bakan kullanıcıları da kendisine çekme yarışı içerisine girebilir.

 

Asus Live Serisi
Asus Serisi

 

2016 Yılında Farklı Modeller Pazarda Olacak

Asus 2, Asus 2 Laser, Asus Selfie modellerini satışta tutan firma Asus Zoom ve Asus Max modelleri ile birlikte modelini de yakında satışa sunacak gibi görünüyor.

Bu noktada Asus Live serisi de farklı bir kategoride, farklı bir müşteri kitlesine hitap eden ve Asus için ek bir kazanç alanını açmayı başaracak bir model olarak pazara çıkacak.

Samsung kadar hırçın bir üretim stratejisi belirlememiş olsa da Asus firması da 2015 yılında aslında aynı model altında birçok farklı ürünü pazara sürmüştü.

2016 yılında da Asus Live serisi ile başlayan bu tarz bir atak görebiliriz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status