Asus ZenFone 5Z Modeline Android 10 Güncellemesi Geldi

Asus ZenFone 5Z

Kasım ayı başında ZenFone 6 modeline veren firması bir önceki amiral gemisi modeli için de güncelleme çalışmalarını başlattı.

Global pazarda kademeli olarak dağıtılacak olan kısa süre içerisinde Türkiye’deki Asus kullanıcılarına da sunuluyor olacak.

Asus tarafından 100.04.44.93 sürüm numarası ile yapılan güncelleme şu aşamada sadece modelini kullanan kullanıcılara gidecek. Sonrasında ZenFone 5 modeli için bir güncelleme gelecek mi o konu halen bir soru işareti.

 

Asus ZenFone 5z Android 10

 

Bazı Değişiklikleri Beraberinde Getirecek

Asus ZenFone 5z kullanıcıları gelecek olan Güncellemesi ile birlikte cihazlarında bazı ek özelliklerin de aktife geçeceğini belirtelim. Tabi güncelleme sonrasında bazı özelliklerde az kullanılmasından dolayı tarihe karışacak.

Google Play üzerinde sistem güncelleme desteği de sunan bu yükseltme ile birlikte, Arena of Valor, PUBG, Vainglory ve Injustice 2 oyunları için aynı telefondan farklı hesaplarla oynamayı sağlayan Twin Apps desteğinin de kaldırıldığı ifade ediliyor.

ZeniMoji, Selfie Master, Çocuk Modu, Kolay Mod, Hava Durumu animasyon seçenekleri, yapay zeka destekli şarj ve gelişmiş APN ayarları gibi birçok yeniliğin de sunulacağı Android 10 Güncellemesi henüz size bildirim olarak gelmedi ise Ayarlar – Sistem – Sistem Güncellemesi sayfası üzerinden manuel olarak kontrol edebilirsiniz.

Güncelleme yapmadan önce imkan varsa tüm verileri yedeklemeniz, telefonun şarjının ise %50 ve üstünde bir seviyede iken güncelleme işlemine başlamanız yaşanması muhtemel birçok sorunun önüne geçecektir.