Bimeks Bi-İmza Kredili Ödeme Sistemi Hakkındaki Tüm Detaylar

Bimeks Bi-İmza Kredili Ödeme Sistemi Hakkındaki Tüm Detaylar

Bimeks tarafından başlatılan Senetsiz ve Banka Kredisiz 18 Ay Taksitle 6.000 TL’lik alışveriş hakkı veren Bimeks Bi-İmza Sistemi hakkındaki tüm detayları sizler için bir araya getirdik. Öncelikle sistem Banka Kredisi değildir. Senetle yapılan bir satış değildir. Kredi Kartı veya buna benzer bir ödeme sistemi değildir. Bimeks Bi-İmza Sistemi tamamen bağımsız bir kuruluş olan Enigma Credit Bureau Bilgi Teknoloji Hizmetleri […]


tarafından başlatılan Senetsiz ve Banka Kredisiz 18 Ay Taksitle 6.000 TL’lik alışveriş hakkı veren  Bi-İmza Sistemi hakkındaki tüm detayları sizler için bir araya getirdik.

Öncelikle sistem Banka Kredisi değildir. Senetle yapılan bir satış değildir. Kredi Kartı veya buna benzer bir ödeme sistemi değildir.

Bi-İmza Sistemi tamamen bağımsız bir kuruluş olan Enigma Credit Bureau Bilgi Teknoloji Hizmetleri A.Ş ile ortaklaşa sunulan ve Türkiye’de İlk ve Tek olma özelliğine sahip bir sistemdir.

 

Bimeks Biİmza Kampanyası Bimeks ve PayTrust tarafından alınan bir karar ile SONA ERDİRİLMİŞTİR.
Biİmza Kampanyası İle Yapılan Alımlardan Doğrn Borçlarınızı 31 ARALIK 2016 tarihine kadar TEK SEFERDE Kapatırsanız ciddi indirimlerden faydalanıyorsunuz.

 

Bimeks Bi-İmza ne Zaman Başlayacak?

Bimeks Bi-İmza Ödeme Sistemi 2015 yılının Mart ayında resmi olarak aktife geçmiştir.

Sistem 15 Mart 2015 Cumartesi günü itibari ile başlamıştır..

Bi İmza Sistemine 1 Aralık 2015 tarihi ile birkaç yeni Şart getirilmiştir. Güncel Bilgiler aşağıdaki gibidir.

 

Yeni güncelleme ile 12 ve 24 Aylık Taksit Seçenekleri kaldırılmış, 18 Ay Taksit imkanı getirilmiştir.
Peşinat oranı %10 seviyesinden %20 Seviyesine çıkarılmıştır.
Başvuru sahibine ait Kredi Kartından min. 1 TL Çekme zorunluluğu gelmiştir. Banka Kartları geçerli değildir.
18 Ay için Vade Oranı %25 olarak belirlenmiştir.
Telefon Alımı dışındaki Bi-İmza Alışverişlerinin Taksit Ödemelerine Kredi Kartına Taksit imkanı getirilmiştir. Banka Kampanyalarına göre dileyenler 5 ile 9 Ay arasındaki taksit seçenekleri ile taksit ödemesi yapabilirler. Dileyenler Toplu şekilde tüm taksitlerini Kredi Kartına Taksit ile ödeyebilirler.
Otomatik Ödeme Talimatı ile direkt Banka hesabı üzerinden ödeme yapabilme imkanı gelmiştir.

 

Bimeks Bi-İmza Kredili Ödeme Sistemi Hakkındaki Tüm Detaylar
Bimeks Bi-İmza Kredili Ödeme Sistemi Hakkındaki Tüm Detaylar

Bimeks Bi-İmza Kredi Başvurusu Nasıl Olacak?

Sistem öncelikle Sadece BİMEKS Mağazalarından kullanılabilir olacaktır. Herhangi bir BİMEKS Mağazasına TC Nüfus Cüzdanınız ile gitmeniz yeterli olacaktır.

  MediaMarkt TeknoSA ’yı Satın Almak İçin Görüşmelere Başladı

Sistemden Kredi Başvurusu yapabilmek için En Az 1 Bankada Hesap – Kredi veya Kredi Kartı Hesabı bulunmalı ve bu bankalardaki Cep Telefonu Bilgisi güncel olmalıdır. Aksi durumda ne yazık ki sistem kontrol işlemini yerine getirememektedir ve Bi-İmza Başvurusu olumsuz dönmektedir.

(Ehliyet – Pasaport vs. Kabul Edilmemektedir.)

Sisteme gerekli girişlerin yapılması sonrasında geçmiş işlemlerinize göre sistem size Ödeme Onayı verecek ya da Reddecektir. Burada Bankalar Arası Kredi Notunuz, daha önce İcralık Hale Gelmiş Borçlarınız, SSK Prim Değerleri ve Düzenli Maaş Ödemeleri gibi birçok Mali Kriter değerlendirilmeye alınmaktadır. Bu sebeple de ONAY yada RED işlemi için Net Bir Cevap ancak sistem tarafından verilebilmektedir.

 

Ödeme Onayı vermesi durumunda sizden Islak İmzalı Sözleşmeler alınacak, İstediğiniz Vade ile 18 aya kadar taksitlendirme işlemi direk Bimeks Mağazasında, 3-5 Dakika içerisinde gerçekleştirilecektir.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve Kredi Evrakları dışında sizden bir evrak, maaş bordrosu veya kefil imzası istenmemektedir.

 

Bimeks Bi-İmza 2015
Bimeks Bi-İmza 2015

 

Bi İmza Sistemi Banka Kredisi Değildir

Bimeks üzerinden yapacağınız işlemde bir Banka Kredisi çekmezsiniz. Bu sistem BİMEKS için PayTrust Ortaklığı ile hazırlanmış Özel Bir Kredi Sistemidir. Bankalar ile Hiçbir Alakası yoktur.

Bu sayede Banka Kredi Limitleri dolmaz, Kredi Kartı Limitleri boşuna tükenmez. Ödeme gecikmeleri durumunda da Bankalar Arası Kredi (KKB – Findeks)  Puanı olumsuz etkilenmez.

Verilen ödeme Özel Bir Sistem içerisinde sunulan bir kredidir. Banka Sistemleri ile bir bağlantısı yoktur.

 

Bimeks Bi'İmza
Bimeks Bi’İmza

 

Ödemeler Nereye Yapılacak?

Bimeks Bi-İmza ile alınan ürünlerin Kredilendirilen Ödemeleri direkt olarak Bimeks Mağazalarına yapılabilecektir.

  Bimeks Yılbaşı Gecesinde Takipçilerine Kazandırdı

Dileyen kullanıcılar ödemelerini PTT Şubelerinden TC Kimlik Numaraları ile BİMEKS’in hesaplarına ödeme yaparak da yapabileceklerdir.

Bu sayede bekleme, sıraya geçme ya da hafta içi zaman ayırma derdi olmayacaktır. Haftanın her günü, 7/24 Ödeme yapılması mümkün olacaktır.

 

Senetli İşlem Yapan Mağazalardaki Sistemden Farkı Nedir?

Bu sistemde bir ekip dolaşmıyor. Yani Senetli Satış Yapan Mağazalarda ürünü almak için size 3-5 gün bekleten sistem Bimeks Bi-İmza Sisteminde yok. Onay yada Red hemen çıkıyor ve kasada geçirdiğiniz 5 dakika sonunda durumunuz belli oluyor.

Eğer ONAY çıktı ise kasada işlemler yapılıyor ve ortalama 10 dakika içerisinde Ürünü alarak mağazadan ayrılabiliyorsunuz.

Bu sayede birilerinin gelip adres kontrolü yapması, Adreste bulamazsa onay vermemesi gibi bir durum ortaya çıkmıyor. Müşteriler uzun süre bu onayı beklemek durumundan kurtuluyor.

 

 

 

Bimeks Bi-İmza Vade Farkı Oranları

Bimeks Bi-İmza Vade Oranları belli olmuştur. 1 Aralık 2015 tarihinden itibaren 12 Ay ve 24 Ay Vade Seçenekleri kaldırılmıştır. Tek seçenek olarak 18 Ay seçeneği getirilmiştir. Bu seçenekteki Vade Oranı ise %25’dir.

Örnek olması açısından bir tablo ile ödeme planını açıklayalım.

Alışveriş Miktarı Peşinat 18 Ay – Ödeme
1.000 TL  200 TL Peşinat 1.000 TL / 18 Ay
1.500 TL  300 TL Peşinat 1.500 TL / 18 Ay
2.000 TL  400 TL  Peşinat 2.000 TL / 18 Ay

 

Bimeks Bi-İmza Alt ve Üst Limitler

Bi-İmza Sistemi ile alacağınız ürünlerde Min. 751 TL, Max. 6.000 TL rakamları arasında alışveriş yapabilirsiniz. Bu rakamların altında veya üstünde alışveriş yapmanız durumunda, Alt ise ödemeyi Nakit – Kredi Kartı ile ödemeniz ve PayTrust Sistemine girmemeniz, Üstte ise ürün azaltımına giderek değerler içerisine girmeniz gerekecektir.

  Bimeks & İş Bank İşbirliği İle Nakit Net Alışveriş Kredisi

Burada bir not düşmemiz gerekirse sizin 6.000 TL’lik üst limitiniz + Komisyon eklendikten sonraki şeklidir. Yani BİMEKS Mağazalarından 18 aylık işlem için Max. 6.000 değerinde ürün alabilirsiniz.

Sistem içerisinde Müşteri Bazlı Kullanılabilir Limit tanımlaması yapılmamaktadır. Yani siz 3.000 TL’lik bir işlem yapmak istediğiniz size 3.000 TL için Onay veya Red verilecektir. RED gelmesi durumunda bunu 2.000 TL seviyesine çekseniz bile 1 ay boyunca sistem RED cevabını size yeniden sunacaktır.

 

Bi-İmza Kredisi Toplu Ödeme – Erken Kapatma Durumu

Oldu da Bi-İmza Ödemenizi Erken Kapatma kararı aldınız. Elinize para geçti ve borçlarınızı kapatıyorsunuz. Bu durumda da sizi Bimeks çaresiz bırakmamış durumda.

Ödeme yapacağınız zaman diliminden sonra Kaç Aylık Ödemeniz kaldı ise sistem onu hesaplamakta ve bu hesapla birlikte size bir İndirim Tanımlamaktadır.

Bu sayede Erken Ödeme Sebebiyle bir zararınız olmamakta, sizden alınan Komisyon Oranında hesaplama yapılarak borcunuzdan bu oran düşülmektedir.

 

Bi-İmza İptal ve Cayma İşlemleri

Bi-İmza Sistemi size 7 Gün İçerisinde sözleşmeden dönme imkanı sunmaktadır. Ancak bu imkanın alacağınız ürünlere göre değişeceği, Cep Telefonu gibi ürünlerde ürünün İADE Edilme ihtimalinin olmamasından dolayı bedelin sizden Nakit – Kredi Kartı gibi yollarla tahsil edileceği durumu göz ününe alınmalıdır.

İptal İşlemlerinde veya İade İşlemlerinde BİMEKS size herhangi bir NAKİT yada ÇEK ödemesi yapmamaktadır. Sistemdeki borcunuzu kaldırmakta ve İmzaladığınız Evrakları sistem dışına itmektedir. Bu sebeple de NAKİT İhtiyacı için kullanırım, Gider iade ederim tarzı bir sistem işlememektedir.

 

Bimeks Bİ-İmza Sistemi
Bimeks Bİ-İmza Sistemi


Sosyal Medyada Paylaşın:

273 yorum

 1. Merhaba bi imza veya başka bi alternatif biliyomusunuz telefon alabilmem icin kredi kartı kullanmiyorum yanıtlanırsa sevinirim iyi günler.

  • Şu aşamada Bimeks için bu şekilde bir sistem yok. EVKUR benzeri yerlere bakabilirsiniz.

 2. En yakın nezaman açılır sistem kıredi kartı var ama limiti düşük olduğu için kulllanamıyorum

  • Erteleme sistemi yok. Ödeme yapmazsanız Faizi il daha sonraki ay ödersiniz.
   Banka Hesabınızdan Bimeks hesabına Otomatik Ödeme Talimatı verebilirsiniz. Her ay verilen tarihte Belirlenen açıklama ile Otomatik Havale yapılır.

  • Sistem büyük ihtimalle açılmayacak artık. yada komple yeniden düzenlenerek açılacak.

  • Bunun için buradan bir şey demek mümkün değil. 1 ayda sorun olmaz ama 2 ay olunca sıkıntı yaşamaya başlarsınız. Ödemenizi yaparsanız sorun kalmaz.

  • Sistem büyük ihtimalle artık açılmayacak. Ancak Bimeks cephesinden bir yanıt gelmedi. Resmi açıklama bekliyoruz.

 3. S.a Ben öğrenciyim KYK vurdum var ve Ziraat bankasının bize bu bursu çekmek için verdiği kart hem banka hem de kredi kartı yerine geçiyor ( kredi kartı limiti 500 tl banka kartı olan özelliği burs çekmek için) şimdi ben bu kampanyadan yararlanabilirsiniz bilirmiyim kart kredi kartı yerine geçer mi 20 yaşındayım

  • Kredi Kartı şartını yerine getiriyorsunuz. KKB Puanınız da yüksek ise yararlanabilirsiniz.

 4. Bi imza ile iphone 6s aldım 15 ay taksit kaldı. Kalan borcun tamamını ödesem tek seferde ne kadar indirim yaparlar.

  • Buradan biz hesap yapmak mümkün değil. Bimeks Mağazalarından hesaplattırabilirsiniz.

 5. Merhaba 2500 tlye bir bilgisayar topladım bi fakat kredi kartım mevcut değil. Bankamatik kartım var, şart mıdır bu kredi kartı başka bir yolu yok mu? Teşekkürler.

 6. Merhaba, Bi imza kampanyasının açılması durumunda peşinatı nakit yerine kredi kartından tek çekimle ödeyebilir miyiz? Teşekkürler…

1 3 4 5

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
 • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status
afyon escort bayanlar atakum escort kuşadası escort bayanlar adana escort bayanlar masaj qizlar denizli escort bayanlar denizli eskort denizli escort bayanlar denizli escort bayanlar denizli escort bayanlar diyarbakır escort bayanlar diyarbakır escort bayanlar esenler escort manisa escort bayanlar bitlis escort bayanlar diyarbakır escort bayanlar duzce escort bayanlar denizli özel haber antep escort bayanlar canakkale escort bayanlar kayseri escort bayanlar tulindasgarden cicekmagazasi enucuzubizde istanbultabi denizlipanayir radarci greecescort diyarbakiremlak escort bodrumsmmm diyarbakirescortweb bodrum escort bayanlar