Pasaport Kayıt İşlemleriCasper VIA 6108 Modeli Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Casper VIA 6108 Modeli Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Casper tarafından daha önce çıkarılacak olan Casper VIA 6108 modeli ile alakalı bazı bilgiler vermiştik. Şimdi ise hem özellikleri hem de kullanıcı yorumları ile karşınızdayız. Casper tarafından pazara sunulan Casper Tablet PC modellerinden sonra şimdi de Akıllı Telefon alanında Casper VIA 6108 Türkiye pazarında satışa sunuldu ve yoğun bir ilgi görmeye başladı. İntel ATOM İşlemci […]


tarafından daha önce çıkarılacak olan VIA 6108 modeli ile alakalı bazı bilgiler vermiştik. Şimdi ise hem özellikleri hem de kullanıcı yorumları ile karşınızdayız.

tarafından pazara sunulan Casper Tablet PC modellerinden sonra şimdi de Akıllı Telefon alanında Casper VIA 6108 Türkiye pazarında satışa sunuldu ve yoğun bir ilgi görmeye başladı.

İntel ATOM İşlemci ailesi ile gelen ve bir anlamda pazarda bulunan modellere göre yeni bir adım atan Casper VIA 6108 modeli 2 Ghz lik hıza sahip Çift Çekirdekli 32 nm teknolojisi ile üretilmiş olan Medfield Platformu ile karımıza çıkıyor.

Fiziksel olarak Tek Çekirdekli bir işlemci olmasına rağmen Hyper Threading özelliği sayesinde Çift Çekirdekli bir işlemci gibi davrana İntel Atom Z2480 işlemcisi 0.85 Watt güç tüketimi ile de ön plana çıkmayı başarıyor.

  Samsung Galaxy Note 3 İçin Tasarımsal Yenilikler Gelebilir
Casper VİA 6108
6108

 

2 GHz lik maximum hıza sahip olan model İntel Speed Step özelliği sayesinde gerektiğinde cihazı daha düşük bir hızda çalıştırarak batarya ömründen kazanç sağlanıyor. 512 KB’lık bir Ön Bellek sistemi ile gelen Casper VIA 6108 SSE2, SSE3 ve SSSE3 komut setlerine sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Genelde pazarda SnapDragon veya Mali İşlemcilere sahip olan modellerde kullanılan ARM Tabanlı İşlemci ailesi Casper VIA 6108 modeli ile X86 mimarisine dönüşüyor. Bu sayede de cihazda Linux, Windows 7, Windows 8 gibi birçok İşletim Sisteminin çalışması da mümkün hale gelmiş oluyor.

Android 4.1 Jelly Bean İşletim Sistemi ile pazara çıkan Casper VIA 6108 modeli 1 GB Ram ve 8 GB Dahili Depolama alanı ile kullanıcıya sunulacak. Dileyen kullanıcılar Micro SD Kart ile 32 GB’a kadar ek depolama alanı kullanabilecekler.

Kamera noktasında da oldukça iddialı olan Casper VIA 6108 modeli 1,3 MP Ön Kamera ve 8 MP arka Kamera ile karşımıza çıkıyor. Çekim kalitesi olarak bakıldığında ise pek çok büyük rakibi ile kıyasıya yarışacak bir model.

4.7 İnçlik IPS LCD Ekran ile karşımıza çıkan Casper VIA 6108 modelinde 720*1280 piksellik HD ekran kullanılmış durumda. Bu noktada Fiyatına göre iyi bir ekran var bu modelde. IPS Ekran ile bu fiyat seviyesinde çok fazla rakip bulamayabilirsiniz Casper VIA 6108 modeline.

HTC One modeli gibi Yekpare Kasa olarak tasarlanan Casper VIA 6108 modeli Sim Kart olarak ise ne Nano Sim Kart ne de Micro Sim Kart kullanıyor. Bu noktada eski cihazınızdaki normal sim kartınızı direkt olarak Casper VIA 6108 modelinde de kullanabilirsiniz.

Casper firması tarafından Casper VIA 6108 modeli için 899 TL fiyat biçilmiş durumda. Kampanya ve birçok indirim ile 899 TL olan etiket fiyatı elbette ki 750 TL seviyesini görecektir. Bu nokta da bir Samsung Wonder veya Samsung Galaxy Ace serisinden daha fazla ilgi görecek bir model olacaktır.

Ekte size ShifDeleteNet ekibi tarafından çekilen birkaç Casper VIA 6108 Fotoğraf Çekimi var. Bu noktada çekim kalitesine de bakmış olabilirsiniz. Model elimize ulaşmadığı için sizlere bir çekim yapamıyoruz özel olarak.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. merhabalar ben telefonun çok hızlı olduğunu buna bağlı olarak şarjının az gittiğini duydum acaba yedek bataryasını bulabilir miyiz veya piyasadaki yaygın marka telefonların bataryaları ile uyum sağlar mı ?

    • Casper tarafından Yedek Batarya temini sağlanacaktır. Teknik Servisi ile görüşmeniz yeterli.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status