Pasaport Kayıt İşlemleriDar Gelirliye “Ücretsiz İnternet” Dönemi Başlıyor

Dar Gelirliye “Ücretsiz İnternet” Dönemi Başlıyor

Dar Gelirli Vatandaşlar için Devlet tarafından sunulacak Ücretsiz İnternet Çalışması için sona gelinmiş durumda. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Intel Türkiye ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından düzenlenen “Genç Fikirler Güçlü Kadınlar” projesinin kapanış törenine katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu yaptığı konuşmada Ücretsiz İnternet Projesi için de bilgiler verdi. Belli bir […]


Dar Gelirli Vatandaşlar için Devlet tarafından sunulacak Ücretsiz İnternet Çalışması için sona gelinmiş durumda.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Intel Türkiye ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından düzenlenen “Genç Fikirler Güçlü Kadınlar” projesinin kapanış törenine katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu yaptığı konuşmada Ücretsiz İnternet Projesi için de bilgiler verdi.

Belli bir gelir seviyesinin altında kaldığı tespit edilen ailelere Ücretsiz İnternet sunulacağı belirten Bakan Ramazanoğlu konuyla alakalı bazı bilgileri de basın ile paylaştı.

 

Korumalı Aile Paketli İnternet Sunulacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun yaptığı açıklama şu şekilde;

“Yoksul ailelere , önümüzdeki günlerde yasalaşacak bir adımımız. Tespit ettiğimiz belli bir gelirin altındaki ailelere internet erişim paketi sunuyoruz. Bu korumalı aile internet paketi olacak.

Bu ailelere devlet, sivil toplum olarak tablet, bilgisayar veriyoruz. Bu çerçevede çocuklarımızı internet kafelerden koruyacağız.

“İnternete girmek istiyorum” diye özellikle varoşlarda ve büyükşehirlerde sokağa çıkan çocuklarımızı bekleyen en büyük tehlike sigara, uyuşturucu, alkol. Çocuklarımızı uyuşturucu, sigara, alkol üçgeninden uzak tutmamız lazım.

Bunun için de bu tehlikenin potansiyel yerleri olan kontrolsüz internet cafelerden çocuklarımızı güvenli ev ortamında tutacağız”

 

Dar Gelirliye “ Ücretsiz İnternet ” Dönemi Başlıyor
Dar Gelirliye “ Ücretsiz İnternet ” Dönemi Başlıyor

 

Proje Detayları Yakında Açıklanacak

Yapılacak olan Ücretsiz İnternet Projesi için hem Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, hem TTnet ve Türk Telekom grubu, hem BTK hem de farklı bakanlık ve birimlerden alınacak analizlere ve kullanım oranlarına göre detaylar belirlenecek.

Yapılan araştırma ve incelemelerden sonra Aylık Gelir Tablosu çıkarılması sonrasında hangi ailelerin Ücretsiz İnternet sahibi olabileceği belirlenmiş olacak.

TTnet Aile Koruma Özelliği ile aktif hale gelecek olan Ücretsiz İnternet Paketleri sonrasında da ailelere Uygun Fiyatlı Tablet PC veya Bilgisayar tedariki konusunda da çalışmalar yapılacak.

 

Ücretsiz İnternet
Ücretsiz İnternet

 

Proje Birçok Kişiyi İnternetle Tanıştıracak

Tabi ki bazı kişi ve kurumlar tarafından proje kendi çıkarları adına kullanılmaya kalkışılacaktır.

Ancak evlerine internet almaya güçleri yetmediği için yeterli çalışma alanına sahip olamayan gençler adına bu tarz çalışmaların artması çok önemli bir konu

Bunun yanında İnternet Paket Ücretlerinde yapılacak olan iyileştirmeler ile İnternetsiz Ev Kalmama yolunda önemli bir adım atılabilir diye düşünüyoruz.

 

Dar Gelirliye “ Ücretsiz İnternet ” Dönemi Başlıyor
Dar Gelirliye “ Ücretsiz İnternet ” Dönemi Başlıyor

 

Yazdıklarımızı Okuyamayan Evlerin Komşularına İş Düşüyor

Zaten evinde interneti olmayanlar şuan bu yazdıklarımıza ulaşamıyorlar.

Bu durumda da siz hayırsever komşular tarafından bu bilgilerin aktarılması ve Ücretsiz İnternet için ailelerin teşvik edilmesi önemli bir detay.

  2 Yıllık Bedava İnternet Onaylandı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status