LG G Flex 2 Serisi İçin Android 5.1.1 Güncellemesi Geldi

Son dönemde G serisi Akıllı Telefonlar ile iyi bir ivme yakalamayı başaran LG firması LG G Flex 2 serisine hızlı bir şekilde Android 5.1.1 Lollipop Güncellemesi sundu.

Bundan önceki dönemlerde Güncelleme Konusunda oldukça karanlık bir maziye sahip olan LG firmasının bu alanda adımlar atarak özellikle Üst Seviye Modellere daha hızlı güncelleme göndermeye başladığını görebiliyoruz.

Bu noktada da henüz Nexus serisinde kısa süre önce yayınlanmış olan Android 5.1.1 Lollipop Güncellemesi direkt olarak G Flex 2 modeline yüklenmeye başlandı.

 

Android 5.1.1 Güncellemesi G Flex 2’ye Geliyor

Geçtiğimiz ay Nexus 4 ve Nexus 5 serileri için duyurulan ve dağıtımı yapılan Android 5.1.1 Lolipop Güncellemesi LG firması tarafından ilk olarak pazarda birkaç ay önce satışına başlanılan Kavisli Ekrana Sahip LG G Flex 2 Modeli için sunuldu.

Güncelleme temel olarak büyük farklılıklar içermese de özellikle İşletim Sistemi üzerinde sunduğu birçok kalibrasyon ayarı sayesinde öncelik sağlanması gereken bir güncelleme olarak ele alınabilir.

Android 5.1.1 Güncellemesi ile özellikle Pil Kullanımı, Aşırı Isınma ve Güvenlik Seçenekleri konusunda Google tarafından bazı iyileştirilmeler yapılmış durumda.

LG G Flex 2
LG G Flex 2

LG G Flex 2 Serisine İndirim Yapıldı

Özellikle Kavisli Ekranı sebebiyle kullanıcıların biraz daha mesafeli durduğu, LG G4 modelinin de buna benzer bir kavisli yapı ile çıktığı için geri plana ittiği G Flex 2 serisinde indirimler gelmeye başladı.

Satışların istenildiği gibi gitmediği G Flex 2 serisine hem indirim yapılması hem de daha LG G4 modeline bile sunulmayan güncelleme desteğinin hızlı bir şekilde sunulması satışları arttırma amaçlı bir strateji gibi görünüyor.

Bakalım LG G Flex 2 ve Android 5.1.1 Lollipop Güncellemesi neleri değiştirecek ve satışlara artı bir ivme kazandırabilecek mi?

LG G Flex 2 Serisi İçin Fiyat İndirimine Gidildi
LG G Flex 2 Serisi İçin Fiyat İndirimine Gidildi

LG G Flex 2 Serisi İçin Android 5.1.1 Güncellemesi Geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir