Londra Halkı İngiltere’den Ayrılmak İçin Kampanya Başlattı

Avrupa Birliğinden Çıkış için dün bir Halk Oylamasına giden ve %52 ile bunu kabul eden İngiltere’nin Başkenti Londra bu durum sonrasında kaynamaya başladı.

Ülke genelinde AB Karşıtlığı yükselmiş olsa da Başkent Londra %60 oranında devletin AB içerisinde kalması gerektiğini savunmuştu. Ancak diğer bölgelerden gelen oylar sonrasında Avrupa Birliğinden Ayrılma kararı alınmıştı.

Bu duruma kıza bir İngiliz vatandaş ise Londra İngiltere’den ayılmalı ve Bağımsız bir devlet olarak yoluna devam etmelidir diyerek bir imza kampanyası başlatmış durumda.

 

Dilekçede 27.000 İmza Var, Yeni Başkan Bir Müslüman

Sanal Ortamda açılan İmza Kampanyası şimdiye kadar 27.000’den fazla imza almış durumda.

24 saat bile dolmadan bu kadar yoğun bir imza sayısına ulaşan kampanyada dikkat çeken bir diğer detay ise Devlet Başkanı olarak istenilen kişinin bir Müslüman olması.

Şu an Londra Belediye Başkanı olarak görev yapan Sadık HAN dilekçeyi imzalayan vatandaşların şimdiden bir numaralı Devlet Başkanı adayı halini almış durumda.

Bu etkinliklerin ne kadar ses getireceği ortada olsa da bir vatandaş tarafından başlatılan bir kampanyanın ne denli hızlı büyüyebileceği de ortaya çıkmış durumda:

 

Londra Halkı İngiltere’den Ayrılmak İçin Kampanya Başlattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir