Pasaport Kayıt İşlemleriMicrosoft ve Cyanogen İşbirliğine Gitti

Microsoft ve Cyanogen İşbirliğine Gitti

Android İşletim Sistemi ile ortaya çıkan Cyanogen Yazılım Ekibi artık kendi ayakları üstünde durabilecek hale geldi ve Microsoft ile oldukça önemli bir işbirliği içerisine girdi. Android ekosistemi büyüdükçe bu büyük pastadan daha çok pay almak isteyen şirketler sık sık yeni hamleler yapıyor. Başlarda basit bir Android geliştiricisi olarak tanınan Cyanogen, zamanla büyüdü ve Android’i Google‘dan kurtarmak […]


Android İşletim Sistemi ile ortaya çıkan Cyanogen Yazılım Ekibi artık kendi ayakları üstünde durabilecek hale geldi ve ile oldukça önemli bir işbirliği içerisine girdi.

Android ekosistemi büyüdükçe bu büyük pastadan daha çok pay almak isteyen şirketler sık sık yeni hamleler yapıyor. Başlarda basit bir Android geliştiricisi olarak tanınan Cyanogen, zamanla büyüdü ve Android’i ‘dan kurtarmak istediğini açıkça belirtti.

CyanogenMod ile kendine sadık bir kitle oluşturmayı başaran şirket, hiç hız kaybetmeden büyümesine devam ediyor. Daha önceleri ’un Cyanogen ile ilgilendiği ve şirkete yaklaşık 70 milyon dolarlık bir yatırım yapacağı ortaya çıkmıştı.

Microsoft ve Cyanogen İşbirliğine Gitti
ve Cyanogen İşbirliğine Gitti

Microsoft’dan Cyanogen Ekibine Yatırım

Microsoft, sız Android fikrini beğenmiş olacak ki Cyanogen‘e hem büyük bir yatırım yaptı hem de şirket ile ’ı kızdıracak bir işbirliğine gitti. Bundan sonra Cyanogen OS kullanarak piyasaya çıkacak olan cihazlar standart Google uygulamaları yerine Microsoft uygulamaları ön yüklü olacak gelecek.

  Microsoft Surface Adım Adım Yaklaşıyor
Microsoft ve Cyanogen İşbirliğine Gitti
Microsoft ve Cyanogen İşbirliğine Gitti

 

Uygulamalardan bahsetmek gerekirse Skype, OneDrive, OneNote, Outlook, Bing ve Office Mobil gibi uygulamalar şu andan itibaren ön yüklü olarak Cyanogen OS cihazlarda olacak. Microsoft ile Cyanogen‘in yaptığı bu işbirşiği amacına ulaşabilecek mi, gidilen işbirişiği Android‘i nereye taşıyacak bu soruların cevabını ise zaman gösterecek.

Microsoft ve Cyanogen İşbirliğine Gitti
Microsoft ve Cyanogen İşbirliğine Gitti

Kaynak: http://shiftdelete.net/microsoft-ve-cyanogenden-isbirligi-59767


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status