Microsoft Windows Phone Uygulamalarına Para Ödemeye Başlayacak

Microsoft firması pazara sunduğu Windows Phone cihazları için uygulama yazan programcılara Para Ödemeye başlayacağını açıkladı. Bu şekilde uygulama sayısını arttırmayı planlayan firma Windows Phone için Yazılım Geliştiricilerini oldukça dolgun bir teşvikle ödüllendirecek gibi görünüyor.

Nokia Lumia 900, HTC Titan II gibi modellerin Windows Phone İşletim Sistemi ile pazara çıkması ile başlayan Mobil İşletim Sistemi savaşlarında geride kalmak istemeyen Microsoft uygulama sayısını arttırmak için formüller üretmeye başladı.

App Store ve Google Play Store gibi rakip uygulama mağazalarının 500.000 üzerinde uygulamaya sahip olmalarına rağmen henüz kendi mağazası olan MarketPlace mağazasının 100.000 barajını bile aşamamış olmasını bir dezavantaj olmaktan çıkarmak isteyen Microsoft firması geliştiricilerin projelerine 60.000 Dolar ile 600.000 dolar arasında ödemeler yapacağını açıkladı.

Çok sayıda cihazı bulunan Android İşletim Sistemi ve İOS İşletim Sistemine uygulama yazarak daha fazla satmayı ve bu şekilde kazanç sağlamayı düşünen Uygulama Yazılımcıları Windows Phone için pek fazla uygulama yazmayı planlamıyorlardı. En azından yaygınlaşana kadar Windows Phone’de fazla uygulama göremeyecektik.

Ancak Microsoft tarafından gelen bu teklif bir anda firmanın Uygulama Cenneti haline gelmesine sebep olacak gibi görünüyor.

Microsoft tarafından verilmesi planlanan bu destek ödemeleri için hangi şartlarda nasıl uygulamalar geliştirilmek zorunda açıkçası şuan bir bilgi verilmedi. Ancak 60.000 Dolar gibi bir ödeme alarak veya 600.000 Dolarlık üst limitte ödeme alarak uygulama geliştirenler büyük ihtimalle Windows Phone Store üzerinden bunları Ücretsiz olarak dağıtacak yada Microsoft firması tarafından satışı yapılarak yapılan ödeme kurtarılmaya çalışılacaktır.

Ancak ne olursa olsun birkaç hafta önce yapılan bir araştırmada Windows Phone Uygulaması geliştirmek isteyen firmaların %50 diliminde kalmasından sonra bu haber ile yazılımcıların %90 lık bir kısmı Windows Phone için de çalışmalara başlayacaktır.

 

 

Microsoft Windows Phone Uygulamalarına Para Ödemeye Başlayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Ödüllü, ücretli geliştirme olayı çoğu zaman tutuyor. Bu şekilde inanılmaz şeyler ortaya çıkabilir. Çünkü elindeki çalışanların dışında dışarıdaki inanılmaz potansiyeli ancak bu şekilde kullanabilirsiniz.

    Cevapla