Motorola Nexus 6 Serisi Ön Siparişe Girdi

Motorola ve Google işbirliği ile pazara sürülen Nexus 6 serisinin Ön Sipariş Süreci resmi olarak başladı. Ürünlerin teslimi ise 1 ay içerisinde yapılacak.

Google kanadının farklı üreticiler ile çalışarak geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştırdığı Nexus ailesinin 6. Serisi yakında pazara çıkacak. Resmi olarak tanıtımının yapılmasından sonra dikkatleri üzerine çeken ve ailenin hem en güçlü hem de en pahalı üyesi olma özelliğini bünyesinde barındıran Nexus 6 serisinin Ön Sipariş süreci resmi olarak başladı.

Google Play Store üzerinden Amerika ve Avrupa’daki kullanıcılar için 29 Ekim 2014 tarihinde Ön Siparişe açılan modelin 32 GB’lık serisi 649 Dolar’dan 64 GB’lık serisi ise 699 Dolar’dan alıcı bulacak.

Google ve Motorola firması Ön Sipariş Sırasına göre ürünlerin 3-4 Hafta içerisinde alıcılara kargolamaya başlayacak.

Motorola Nexus 6 Serisi Ön Siparişe Girdi
Motorola Nexus 6 Serisi Ön Siparişe Girdi

 

Avrupa’da Kasım Ortasında

3 Kasım 2014 tarihinde resmi olarak satışa çıkması beklenilen Google Nexus 6 serisinin Avrupa’da Kasım Ortası gibi direkt satışa sunulması bekleniyor.

İngiltere’de şu aşamada Ön Sipariş Tarihleri 18 Kasım 2014 tarihine ertelenmiş durumda.

Google - Motorola Nexus 6
Google – Motorola Nexus 6

 

Donanımı İle Fiyatını Hak Ediyor

Google Nexus 6 serisinde daha önce izlenilen Uygun Fiyat – Orta/Yüksek Donanım felsefesini terk eden Google firması Motorola Nexus 6 serisi ile Yüksek Donanım – Yüksek Fiyat felsefesine geçiş yapmış durumda.

SnapDragon 805 serisi 4 Çekirdekli İşlemci, 3 GB Ram Bellek, 32 veya 64 GB’lık Dahili Depolama Alanı, 5.9 İnçlik Quad HD Ekran, 13 MP Arka Kamera, Android 5.0 Lollipop İşletim Sistemi ve Hızlı Şark özelliğine sahip 3220 mAh’lik bataryası ile Nexus 6 modeli Amiral Gemilerine kafa tutmaya hazırlanıyor.

Seriyi Donanımsal olarak üst düzeye çıkarak Google firmasının Saf Android ile birlikte de Türkiye Pazarı da dahil olmak üzere birçok pazarda ortalama bir satış rakamı yakalaması bekleniyor.

 

Türkiye Nexus 6 İçin Biraz Bekleyecek

Türkiye Pazarında Motorola Nexus 6 Serisinin ne zaman satışa çıkacağı henüz netleşmiş değil. Ancak gelen haberlere göre 2014 yılı içerisinde Google Nexus 6 serisini Türkiye Pazarında görmemiz biraz zor gibi.

Motorola Nexus 6 Serisi Ön Siparişe Girdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir