Silinen Instagram Hesabı Geri Nasıl Alınır? Silinen Instagram Hesabını Kurtarma İşlemleri

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Kullanıcı veya Instagram tarafından bilerek veya yanlışlıkla silinen Instagram hesabı nasıl geri alınır? Silinen Instagram hesabı nasıl kurtarılır?

Bazı kullanıcılar kendi istekleri ile bir sinir anında ya da yaşanan bir olumsuzluk sebebiyle kullandıkları Instagram hesabını silebiliyorlar. Aynı şekilde bazen kullanıcılar ayarlar arasında dolaşırken yanlışlıkla Instagram hesaplarını silebiliyorlar.

Bazı durumlarda ise Instagram tarafından hesabınız yapılan bir inceleme sonucunda kapatılabiliyor. Bu işlemin de hatalı olduğunu düşünüyorsanız bu işlemleri yapabilirsiniz.

Her iki durumda da Silinen Instagram hesabını geri almanız mümkün. Bu işlem yapılırken eski kullanıcı adınıza ve hesabınıza da ulaşmanıza imkân sağlanmış durumda.

Peki, silinen Instagram hesabını kurtarmak için ne yapmamız gerek? Bu sorunun cevabını da sizlere maddeler halinde aktaralım.

 

Instagram
Instagram

 

Silinen / Dondurulan Instagram Hesabını Geri Alma İşlemi

İşlemi gerçekleştirmek için öncelikle Instagram tarafından kullanıcılara sunulan formu doldurmanız gerekmektedir. Akabinde ise Instagram ekibi bu işlemi incelemeye alacak ve eğer bir sorun yoksa silinen veya dondurulan Instagram Hesabını yeniden aktife alacaktır.

Bu form üzerinden yapılan başvurular ile daha önce Instagram’dan silinen birçok Bireysel ve İşletme hesabı yeniden açtırılmıştır.

 

Adım 1:

  • https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 adresine giriş yapın
  • İlk başta ki sorunun cevabını sayfa türüne göre seçiniz. Kişisel hesap için “HAYIR” seçeneğini seçmenizi öneririz.
  • Nüfus cüzdanınızda ki yer alan “İSİM ve SOYİSİM” bilgilerini aynı şekilde giriniz.
  • Instagram’da kullandığınız “KULLANICI ADINIZI” girin.
  • Instagram hesabınızın kayıtlı olduğu “e-POSTA” adresinizi girin.
  • Ve bulunmuş olduğunuz “ÜLKEYİ” yazın.
  • Burada ki alanları doldurduktan sonrasında “GÖNDER” butonuna basın.

Bu işlem yapıldıktan sonra Instagram Sayfanıza tanımlı olan ve sizin de girişini yaptığınız e-Mail Adresine bir mail gelmesini bekleyeceksiniz.

 

Adım 2:

  • Instagram’dan gelen mailde yer alan “DOĞRULAMA KODUNU” bir A4 kâğıdına yazarak Hesap Sahibinin fotoğrafını çekin.
  • İlgili görseli “MAİLİ CEVAPLA” diyerek Instagram Destek Ekibine gönderin.

Bu süreçte filmlerde gördüğümüz sabıkalı fotoları gibi bir foto çekmeniz lazım. Ellerinin o kişiye ait olduğunu net olarak göstermek için belden yukarısı görülecek şekilde bir çekim yapabilirsiniz.

 

Adım 3:

  • Bu süreçten sonra ara ara hesabınızı açmaya çalışın. Genelde bildirimler geç gelmektedir. O sebeple ara ara deneme yapmanız da fayda var.

 

Instagram Bazı Hesaplarda Yeni Tasarımını Denemeye Başladı

 

Politika İhlali Sebebiyle Kapatılan Hesaplar Nasıl Açılır?

Eğer size gelen mailde Politika İhlali sebebiyle hesabınızın kapatıldığı bilgisi iletilirse bu durumda hesabı kurtarabilmek adına küçük bir yalana başvuru yapabilirsiniz.

Gelen maile “Lütfen yardımcı olun. Hesabın çalındı ve geri alamıyorum. Politika ihlaline sebep olan paylaşım muhtemelen benim bilgim dışında atılan bir içeriktir. Lütfen destek olun” tarzında bir mail ile cevap verebilirsiniz.

Elbette ki bu kesinlikle hesabınızın açılacağı anlamına gelmez. Bu süreçte Instagram Ekibinin inisiyatif alması gerekecektir. Bunun için de kimse size garanti veremez.

 

Instagram Nedir?

Instagram son yıllarda popülaritesini giderek arttıran bir Sosyal Medya uygulamadır.

İlk olarak sadece Fotoğraf paylaşımı üzerinde kurgulanan ve Mobil Cihazlara bağımlı olan Instagram ciddi bir gelişme ve büyüme gösterince Facebook tarafından satın alınmıştır.

Günümüzde Video Paylaşımına da imkân veren Instagram canlı yayınların yapıldığı, IGTV ile uzun videoların paylaşıldığı, Görsel ve Fotoğraf paylaşımlarının yapıldığı popüler bir sosyal medya uygulaması haline gelmiştir.

Web versiyonu da bulunan uygulama halen tüm özellikleri ile Mobil Versiyonda çalışabilmektedir.

Özellikle Alışveriş noktasında hem satıcılara hem de müşterilere ciddi bir Pazar yaratmış, uygulama üzerinden de bu pazarı hareketlendirecek çalışmalara başlanmıştır.

Silinen Instagram Hesabı Geri Nasıl Alınır? Silinen Instagram Hesabını Kurtarma İşlemleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir