Tek Hamlede Katlanan, Şehrin Asi Bisikleti “ Gi FlyBike ”

Tek Hamlede Katlanan, Şehrin Asi Bisikleti “ Gi FlyBike ”

Birbirinden ilginç Bisiklet Fikirlerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Şimdi ise Gi FlyBike adıyla pazara çıkmaya hazırlanan ve tek bir hamlede katlanabilen bir şehir bisikleti konuğumuz oldu. KickStarter üzerinden ilk denemesinde başarısız bir fonlama dönemi geçiren Gi FlyBike Projesi daha sonra daha da gelişmiş bir ürün ve daha etkili bir fiyat politikası ile hedeflerine ulaşmaya başlamış […]


Birbirinden ilginç Bisiklet Fikirlerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Şimdi ise Gi FlyBike adıyla pazara çıkmaya hazırlanan ve tek bir hamlede katlanabilen bir şehir bisikleti konuğumuz oldu.

KickStarter üzerinden ilk denemesinde başarısız bir fonlama dönemi geçiren Gi FlyBike Projesi daha sonra daha da gelişmiş bir ürün ve daha etkili bir fiyat politikası ile hedeflerine ulaşmaya başlamış durumda.

İlk denemelerinde 400.000 Dolar için yola çıkan Gi FlyBike Ekibi 182 yatırımcı ve 116.057 Dolar toplayarak yarı yolda kalmışlar.

Ancak ikinci denemelerinde 75.000 Dolar limitini gözlerine kestirmişler ve 162 destekçiden 197.937 Dolar toplamış durumdalar. Yani çoktan hedeflerini aşmış durumdalar.

 

Tek Hamlede Katlanan, Şehrin Asi Bisikleti Gi FlyBike
Tek Hamlede Katlanan, Şehrin Asi Bisikleti Gi FlyBike

 

Gi FlyBike Kullanıcılara Neler Sunacak?

Öncelikle bisikletimiz bir şehir çocuğu ve katlanabilir bir yapıya sahip. Ancak normal katlanabilir bisikletlere göre çok daha ergonomik bir yapısı mevcut ve çok daha kolay katlanabiliyor.

  Evinizin Mobil Güvenlikçisi “Ulo” Yakında Geliyor

Bu sebeple de özellikle şehir içinde hızlı ve pratik bir bisiklet kullanmak isteyenlere hitap eden bir seri olmuş durumda.

 

Gi FlyBike Tasarımı
Gi FlyBike Tasarımı

 

Ön Kısımda Şarj İstasyonu ve Fener Yer Alıyor

Ön tekerler üzerinde bulunan Şarj Dinamosu sayesinde bisikletimiz hareket halinde iken Gidon Boşluğuna konumlandırılmış Şarj İstasyonu ile akıllı telefonlarınızı kolaylıkla şarj edebiliyor.

Arka tekerlek üzerine konumlandırılan kırmızı stop ışığı ise özellikle gece kullanımlarında arkadan gelen araçların sizi fark etmesi için oldukça önemli bir görev üstlenmiş durumdalar.

Ayrıca bu konuma konulan telefonları Navigasyon ya da Sürüş Analizleri için de kullanabilmeniz mümkün hale getirilmiş durumda.

Ön kısımda ve arka kısımda yer alan Led Fenerler de yine hareket etmeniz ile güç alan ve ekstra bir güç ihtiyacı duymadan dinamodan enerjisini sağlayan bir yapıya sahip.

  Mobil Cihazları Şarj Eden Çanta

 

 

Akıllı Telefon Uygulaması Güvenliği Sağlıyor

Akıllı Telefon Uygulamasını kurarak bisikletiniz ile eşleştirmeniz durumunda Yol ve Bisiklet durumu hakkında size bazı bilgiler verebiliyor.

Ayrıca bisikletin Katlı Halde iken 5 metreden daha uzağa gidildiğinde durumumda otomatik olarak bisikleti kilitleyerek katlı sistemin açılmasını engellemiş oluyor.

 

Gi FlyBike Gece Sürüş
Gi FlyBike Gece Sürüş

 

Tasarım Olarak da Başarılı

Genelde pek çekici bir tasarımı olmayan Katlanabilir Bisiklet ailesine yeni bir duruş kazandırmış olan Gi FlyBike Bisiklet Ailesi pazara çıktıktan sonra özellikle bayanlar tarafından yoğun ilgi görecektir.

2016 Haziran ayı gibi Gi FlyBike Bisiklet Projesinin tamamlanması ve ilk ürünlerin hak sahiplerine gönderilmesi amaçlanmış durumda.

Eğer proje başarıya ulaşırsa 2016 yılı içerisinde ülkemizde de Gi FlyBike Katlanabilir Bisiklet ailesini görebiliriz.

  Gazı Hiç Bitmeyen Elektronik Çakmak Tesla

Bu arada KickStarter üzerinden ürünün satış fiyatı 100 Dolar gibi bir rakamda görünüyor. Ancak bu fiyattan satışa çıkmasını beklemek çok yanlış olacaktır.

 

Gi FlyBike Teknik Özellikleri

Gi FlyBike Teknik Özellikleri
Gi FlyBike Teknik Özellikleri
Gi FlyBike
Gi FlyBike
Gi FlyBike Uygulaması
Gi FlyBike Uygulaması


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status