Tesla Türkiye’de İlk Etapta 10 Noktada SuperCharger İstasyonu Kuracak

Tesla Türkiye’de İlk Etapta 10 Noktada SuperCharger İstasyonu Kuracak

Tesla’nun kurucusu ve CEO’su Elon Musk tarafından Türkiye’de kurulacak olan Tesla SuperCharger Şarj İstasyonlarının konum bilgileri Twitter üzerinden paylaşıldı.


’nun kurucusu ve CEO’su tarafından Türkiye’de kurulacak olan SuperCharger Şarj İstasyonlarının konum bilgileri Twitter üzerinden paylaşıldı.

Paylaşımı yapılan harita üzerinden 2018 – 2019 yıllarında kurulumu yapılacak olan ilk 10 Şarj İstasyonunun konum bilgileri il bazlı olarak kendisine yer bulmuş durumda.

İlerleyen dönemlerde Tesla markalı elektrikli araçlara olan ilginin Türkiye’de de artması ve satışların yükselmeye başlaması ile birlikte şarj istasyonlarının sayısının yükselmeye başlayacağı bilgisi de verilmiş durumda.

 

Tesla SuperCharger Türkiye

 

10 İlde Tesla SuperCharger Şarj İstasyonları Kurulacak

tarafından paylaşılan haritaya göre;

 • İstanbul,
 • Edirne,
 • Sakarya,
 • Bursa,
 • Balıkesir,
 • İzmir,
 • Aydın,
 • Antalya,
 • Ankara,
 • Konya

İllerimizde ilk 10 elektrikli şarj istasyonunun kurulması amaçlanıyor.

İlk etapta genellikle Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgelerine konulması planlanan Tesla SuperCharger İstasyonları için özellikle Doğu Anadolu Bölgesi ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi şu aşamada bir nokta belirlenmemiş durumda.

Tüm dünya üzerinden kurulumu yapılan veya yapılacak olan Tesla Supercharger İstasyonlarının listesine erişmek için https://www.tesla.com/findus?v=2&bounds=42.88211673457335%2C45.532628609375024%2C35.018878470526886%2C24.438878609375024&zoom=7&filters=supercharger%2Cstore adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Elon Musk ve Tesla

 

Kullanımını Arttırmak İçin Önemli Bir Yatırım

Ülkemizde şu aralar özellikle almak isteyen ancak şarj istasyonlarının yetersiz olmasından dolayı bu isteğini gerçeğe dönüştüremeyen çok sayıda vatandaşımız var.

Bu sebeple de hem Tesla markasının ülkemize giriş yapması ve araç satışına başlayacak olması hem de Tesla SuperChargers Şarj İstasyonlarının Türkiye çapında şimdilik sınırlı sayıda olsa dahi kurulmaya başlaması güzel bir artı olmuş durumda.

İlerleyen dönemde özellikle özel iştiraklerin ülkemizde Şarj İstasyonlarına daha fazla destek vermesi ve yatırım yapması ile şarj istasyonu sayısının artmaya başlamasını bekliyoruz.

Bu sayede ülkenin sadece batı kısımlarında değil tüm kesimlerinde Elektrikli Araç kullanım oranları da yükselmeye başlayacaktır.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
 • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status
eutics.com | 524: A timeout occurred

Error 524 Ray ID: 4bdcd1453902cb40 • 2019-03-26 23:15:30 UTC

A timeout occurred

You

Browser

Working
Istanbul

Cloudflare

Working
eutics.com

Host

Error

What happened?

The origin web server timed out responding to this request.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

The connection to the origin web server was made, but the origin web server timed out before responding. The likely cause is an overloaded background task, database or application, stressing the resources on your web server. To resolve, please work with your hosting provider or web development team to free up resources for your database or overloaded application. Additional troubleshooting information here.