Windows Phone devri sona erdi!

Windows Phone devri sona erdi!

firmasının büyük amaçlarla ortaya koyduğu 8.1 güncellemesi ile birlikte resmi olarak yolun sonuna geldi diyebiliriz. İşletim sisteminin desteği firma tarafından sona erdirildi!

 

firması ile birlikte uzun zamandır girmeyi hedeflediği piyasasına giriş yaparak iOS ve Android işletim sistemlerine rakip olmayı ve kendine yeni genişleme alanı oluşturmayı hedeflemişti. Bu akıllı telefonlarla birlikte Windows işletim sistemi ile beraber yeni bir pazar alanı oluşturulmuştu. Maalesef ki bunların hepsi geçmişte kaldı çünkü firması, 8.1 için tüm desteğini geri çekti.

macerasının başına baktığımızda bunun Nokia ile birlikte yürütülen bir proje olarak düşünmek mümkündü. Fakat Microsoft bir türlü iOS ve Android üstünlüğü bulunan pazarında istediği gibi bir başarı yakalayamadı. Ve bugün itibariyle bir süredir konuşulan karar resmi olarak yayınlandı ve Microsoft firması, 8.1’e verilen desteği durdurdu.

Şuan Windows Phone kullanan kişilerin telefonları elbette ki kullanılmaz hale gelmeyecekler fakat artık güncelleme almayacağınızı belirtmemiz gerekiyor. Teknik, yazılımsal sorunlarınız konusunda kendi başınıza kaldığınızı söylememiz gerekiyor. Microsoft uzun süredir bir veri yayınlamadığı için Windows Phone pazarının ne kadar bir genişliğe sahip olduğunu ve bu durumdan kaç kişinin etkileneceğini bilemiyoruz. Fakat bu kullanıcı büyüklüğünün de düşük seviyelerde olduğunu tahmin edebiliyoruz.

Microsoft şirketinin tekrar piyasasına giriş yapacağını biliyoruz. Bakalım bu girişimleri nasıl sonuçlanacak?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status