Yurtdışından Getirilen ve Kullanıma Kapanan Telefonlar Nasıl Açılır?

Yurtdışından Getirilen ve Kullanıma Kapanan Telefonlar Nasıl Açılır?

Son dönemlerin sıkça sorulan sorularından bir tanesi olan Yurtdışından Getirilen ve Kullanıma Kapanan Telefonlar Nasıl Açılır? Sorusuna sizlerle beraber yanıt arıyor olacağız.


Son dönemlerin sıkça sorulan sorularından bir tanesi olan ? Sorusuna sizlerle beraber yanıt arıyor olacağız.

İMEİ Kayıt İşlemleri için daha önce oluşturmuş olduğumuz ve konuyla alakalı olarak birçok bilgiye yer verdiğimiz içeriğimize alt bölümdeki link üzerinden erişebilirsiniz.

Bu konuda yer alan bilgiler sizin için yeterli gelmedi ise daha fazla bilgi için YORUM kısmından bizlere sorularınızı sorabilirsiniz.

 

Yurtdışından Getirilen Cihazlar Ne Kadar Sürede Kullanıma Kapanır?

Yurtdışından ülkemize getirilen Akıllı Telefon, Cep Telefonu ve Sim Kart Takılabilen ürünler Türk Operatörlerine ait bir sim kart ile kullanılmaya başlandıkları andan itibaren 120 gün süre içerisinde İMEİ Kayıt İşlemi yapılarak Kayıt Altına alınmak zorundadır.

Eğer cihazınız 120 Gün – 4 Ay içerisinde e-Devlet üzerinden kayıt altına alınmadı ise cihaz kullanıma kapatılmaktadır.

Cihazın tüm özellikleri aktif olmakla beraber cihazınız Türk Sim Kartları ile çalışmamakta ve sonucunda Arama – SMS – Mobil İnternet gibi imkânlardan yararlanamamaktasınız.

 

?

Bu sorunu çözmek için Resmi olarak atabileceğiniz tek bir adım bulunmaktadır.

Kayıt İşlemleri için 120 gün içerisinde Türkiye’ye giriş yapmış, Son 2 yıl içerisinde de başka bir cihazı kayıt etmemiş bir Pasaport bulmanız gerekiyor. Bu pasapot size ait olabileceği gibi tanıdığınız ve güvendiğiniz bir başkasına da ait olabilir.

Sonrasında Pasaport Sahibinin bilgileri ile e-Devlet üzerinden IMEI Kayıt Sayfasına giriş yapmanız, belirlenen Harç Rakamını ödemeniz ve Pasaport Kayıt İşlemlerini yapmanız gerekecektir.

İşlemleri sorunsuz olarak tamamlamanız durumunda eğer cihaz henüz kullanıma kapanmadı ise kullanılmaya kesintisiz olarak devam edilebilecektir.

Eğer cihaz kullanıma kapanmış ise bu durumda 10 gün içerisinde IMEI Kayıt Süreci tamamlanacak ve cihazınız kullanıma açılacaktır. Ancak kullanıma açıldığını görmek için cihazı kapatıp açmanız gerekmektedir.

 

Cihazların 4 Aylık Kayıtsız Kullanım Süreleri Var

Yurtdışından getirilen cihazların Türkiye’de sorunsuz olarak kullanılabilmeleri için tarafından sunulan süre 4 AY – 120 Gün.

Bu süre sonunda cihaz halen Türkiye’de ise ve Kayıt İşlemleri yapılmamış ise kullanıma kapatılmaktadır. Bu sebeple de ülkemizde kalacak ve uzun süre kullanılacak olan cihazları en kısa sürede e-Devlet üzerinden IMEI Kayıt İşlemlerini yaparak kayıt altına almanız önemli bir detaydır.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

558 yorum

  1. Yurt dışından telefonu aldım fakat kayıt yapmadım sim kart takmadan telefonun diğer tüm özelliklerini kullanabilirmyim ?

  2. Kapanılan telefonun açılması için bir süre var mı istediğimiz zaman açtırabilir miyiz

  3. Devletin herşeyi rezillik dünyanın hiçbir ülkesinde böyle bir yamyamlık yok getirdiğin telefonu 4 ay sonra kapatır kullanılamaz hale getirir arabanı 2 sene kullanmana izin verir sonra arabana çöker Yada ülke dışına çık der bu nasıl adalet nasıl uygulama arkadaş bu devletin başındaki yöneticiler ne yaparlar neden ilgilenmezler bu işlerle yahu vatandaşın kanını emdiniz be yeter düşün milletin yakasından ulan telefon kapandı 120 gün sonra yurt dışına çıkarım diye işletmemiştim şimdi vergisini ödeyip açtırmak istiyorum bana bdk nın yanıtı yurt dışına çıkıp girmem gerektiğini söylüyor bu ne saçmalık yahu ben bir telefon işletmek için neden yurt dışına çıkayım zaten 1600 lira vergi alıyorsun al paranı aç telefonumu bu nasıl uygulama arkadaş Allah sizin belanızı versin yurt dışınada çalışan vatandaşları rezil ettiniz telefonu arabası hiç oluyor gözünüze dizinize Dursun doymadınız amk yazıktır yaw gerçekten yazık

  4. Diger sorum pasaportuma kayitli numarayi turk telekomdan turkcele tasisam herhangi bir sorun olur mu ? numara ayni kalacak.

  5. 2017 agustosta bir telefon kaydettirdim, simdi yeni telefon kayit ettirmek istiyorum, su an ettirebiliyor muyum yoksa yeni yasayla beraber 3 sene dolmasini mi bekleyecegim, eger oyle ise 120 gunden sonra telefonum kapanacak, kapandiktan 4-5 ay sonra para yatirip tekrar actirabilir miyim peki, cevabiniz icin simdiden tesekkurler.

    • Bildiğim kadarıyla sizin için 2 sene süreci geçerli. Ama BTK ile bir görüşün derim. 120 gün dolduktan sonra parasını yatırınca kayıt yapabilirsiniz. Ancak pasaportunuzun son 120 gün içinde giriş yapma şartı bozulmuş olacak. Orada sorun yaşayabilirsiniz. Eğer yeniden çıkış giriş yapmayacaksanız

1 9 10 11

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler

Elektronik Sigara E Sigara Satış Sitesi

Salt Likit Salt Likit Çeşitleri

DMCA.com Protection Status