2013 Yılında Tizen OS İlk Çıkışını Yapacak

2013 Yılında Tizen OS İlk Çıkışını Yapacak

Samsung firmasını geliştirme aşamasına oldukça fazla önem verdiği Tizen OS İşletim Sistemi yavaş yavaş pazardaki yerini almaya hazır hale geliyor. Nokia ve İntel tarafından geliştirilmekte iken bir anda Nokia firmasının ayrılması ile boşta kalan MeeGO projesi daha sonra İntel – Samsung arasında bir anlaşma ile devam ettirilmiş ve Tizen OS ismini almıştı. BADA İşletim Sisteminden […]


Samsung firmasını geliştirme aşamasına oldukça fazla önem verdiği İşletim Sistemi yavaş yavaş pazardaki yerini almaya hazır hale geliyor.

Nokia ve İntel tarafından geliştirilmekte iken bir anda Nokia firmasının ayrılması ile boşta kalan projesi daha sonra İntel – Samsung arasında bir anlaşma ile devam ettirilmiş ve ismini almıştı.

BADA İşletim Sisteminden bir türlü istediğini alamayan Samsung firması Android – Windows – İOS arasındaki kapışmadan kendi işletim sistemi ile sıyrılmanın peşinde.

Bu kapsamda çalışmaları son aşamaya getiren firma yaptığı bir sertifika başvurusu ile de ilk cihazı hakkında bir fikir edinmemizi sağlamış oldu.

Galaxy S3 Tizen OS Sertifikası
Galaxy S3 Sertifikası

 

Buna göre İlk Tizen OS İşletim Sistemine sahip cihaz Galaxy S3 TİZEN modeli olabilir.

Birebir Galaxy S3 modeli ile aynı olan bu cihaz sadece ile çalışıyor olacak.

Bu noktada iyi bir atılım yapmayı isteyen İntel ve Samsung firmaları 2013 yılında İntel İşlemciye sahip, TİZEN OS kullanan Samsung cihazları ile Gövde Gösterisi yapabilirler.

  Nokia Asha 501 Modeli İle Asha Serisinde Yeni Döneme Geçiliyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status