Asus ZenFone 3 Zoom Bazı İyileştirmeler İçin Gecikmeli Olarak Satışa Çıkacak

Asus ZenFOne 3 Zoom Ailesi

tarafından Mart veya Nisan ayında satışa çıkacağı açıklanan modelinin bazı teknik iyileştirmeler yapılmasından dolayı gecikmeli olarak satışa çıkacağı açıklandı.

Şirketin resmi Facebook hesabına yapılan bir yorumda sorulan “Hâlâ modelinin satışa çıkmasını bekliyorum” sorusuna tarafından “Ne yazık ki modeli 2. çeyreğe ertelendi. Siz ve diğerlerinin harika bir akıllı telefon kullanması için cihazın bazı özelliklerini daha iyileriyle değiştiriyoruz” şeklinde bir cevap verildi.

Bu noktadan bakılınca da cihazın satışa çıkış tarihi en iyimser süreçte Mayıs – Haziran ayını bulacak gibi görünüyor.

 

Asus ZenFone 3 Zoom Gecikme

 

Modelinin Türkiye Serüveni Ne Olacak?

Ocak ayında yapılan   ZenFone 3 Max ve ZenFone 3 Laser serilerinin tanıtıldığı Basın Lansmanında modeli de tanıtılmış ve Dünya İle Eşzamanlı olarak ülkemizde de Zoom modelinin satışa çıkacağı açıklanmıştı.

399 Dolar etiket fiyatı ile satışa çıkacağı açıklanan Asus modeli için ne yazık ki Türkiye Satış Fiyatı açıklanmamış ve cihazın pazara çıkacağı süreçte basınla paylaşılacağı belirtilmişti.

Ancak ortalama olarak cihazın 1.500 – 2.000 TL arasındaki bir rakamdan satışa çıkacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

 

Asus ZenFone 3 Zoom

 

Donanımsal Olarak İyileştirme Yapılacak

modelinin gecikmeli olarak pazara çıkmasının tek sebebi olarak Donanımsal İyileştirme gösterilmiş durumda.

5.5 inçlik Full HD Ekrana, SnapDragon 625 serisi işlemciye, 2.3x Optik Zoom, 4 GB Ram Bellek, 64 GB Dahili Depolama Alanı gibi Teknik Özelliklere sahip olan seride ne gibi iyileştirmelerin yapılacağı ise şu an bir muamma.

Ancak birçok Asus Severe göre her modelde yaşanan bu gecikmeler Asus Üretim Bandı ile alakalı ve aslında cihaz beklenen Teknik Özelliklere sahip olarak karşımıza çıkacak.