Bilgisayarları da Şarj Edebilen 12.800 mAh’lik Razer Powerbank Duyuruldu

Özellikle Oyun Severlerin oldukça fazla aşina oldukları Razer firması Powerbank sektörüne de giriş yaptı ve Notebook Şarj Edebilen 12.800 mAh’lik bir Powerbank modelinin satışına başladı.

Daha önce Asus tarafından da bu tarz bir Powerbank Modelinin üretildiğini ve kısa vadede ülkemizde olmasa da Avrupa’da satışa çıkacağını duyurmuştuk.

Şimdi ise sektöre bir büyük oyuncu daha girdi ve Razer markası ile 12.800 mAh Batarya Değerine sahip olan ve Notebook ürünlerine 6 Saate kadar kullanım ömrü sunan bir powerbank satışa sunuldu.

 

Razer Notebook Aksesuarları

 

Quick Charge 3.0 Desteği İle Geliyor

Tabi ki sadece Notebook modellerinde değil Akıllı Telefon, Tablet PC ve diğer Elektronik Ürünlerin de şarj edilmesi işlemleri için kullanabileceğimiz Razer Powerbank ailesi Quick Charge 3.0 Teknolojisini desteklediği için cihazları hızlı bir şekilde şarj edebiliyor.

Dell XPS gibi Asus ZenBook gibi birçok cihazda rahatlıkla kullanılabilecek olan powerbank ailesinin çok ekstra boyutlara sahip olmaması taşınabilirlik noktasında cihaza artı bir değer katmış durumda.

Üzerinde toplamda 3 farklı çıkışın bulunduğu cihaz ile aynı anda 3 farklı cihazı şarj edebiliyor olmamız ayrı bir güzellik. Ancak bu durumda hem batarya değerinin hızlı bir şekilde tükendiğini hem de 3 çıkışa verilen güç sebebiyle cihazın Quick Charge 3.0 Özelliğini tam olarak yerine getiremediğini de belirtmemiz gerek:

 

Razer Powerbank Ailesi

 

Şarj Değerlerini Otomatik Ayarlıyor

Cihazda tabi ki yüksek bir çıkış gücü olmasının yanında kendi içinde de bazı güvenlik devreleri mevcut.

Bu sayede cihaza şarj için bağladığınız bir ürünün kaç volt ve amperde şarj edilebileceğini tanıyan cihaz ona göre bir giriş akımı ve gücü veriyor.

İki adet Type-A bir adette Type-C çıkışa sahip olan model 335 gram ağırlık ve 23.4 mm kalınlığa sahip bir kasa ile karşımıza çıkıyor.

 

Razer 12.800 mAh Powerbank

 

Razer Powerbank Ailesi Satış Fiyatı ve Satış Noktaları

İlk olarak ABD pazarında satışına başlanacak olan seri 150 Dolar gibi bir satış fiyatı ile satışa sunulacak.

Ürünün ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı konusunda ise ne yazık ki net bir haber ve bilgi yok.

Ayrıca ürünün ülkemizde satışa çıkması durumunda gelecek olan Vergiler ve Dolar Kurunun da etkisi ile ürünün 600 TL’den daha yüksek bir fiyata ülkemizde satılacağı da şu aşama da tahminlerimiz arasında.

Tabi ki 600 TL verip Powerbank almak ne kadar mantıklı olur, kaç kişi bu ürünü satın almak ister onu da zaman ve fiyat gösteriyor olacak.

Bilgisayarları da Şarj Edebilen 12.800 mAh’lik Razer Powerbank Duyuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir