Çalınan Android Telefon Nasıl Bulunur?

İşletim sistemi konusunda liderlik koltuğuna oturan Android o koltuğu kimseye kaptırmayacağa benziyor. Çok sayıda akıllı telefon kullanıcısı Android işletim sistemi ile mobil alemde varlığını sürdürüyor. Ancak bu kullanıcıların bir kısmı yapılan her güncellemeyi sıkı sıkı takip ederken bir kısmı ise olan bitenden bir haber. Bu hafta güncellenen cihaz yöneticisi bölümü ile android telefonlar yepyeni bir boyut kazandı.

Bu güncelleme ile gelen değişiklikler özellikle cihazın çalınması konusunda telefonunuza önemli bir güvenlik sağlıyor. 1.3.8 olarak adlandırılan bu güncelleme ile Android cihazınız artık güvende. Bundan sonra telefonunuzu kaybettiğinizde veya telefonunuz çalındığında cihaz yöneticisi sayesinde telefonunuzu uzaktan kilitleyebilecek ve cihazınız içerisindeki dosyalara uzaktan erişim sağlayabileceksiniz. Bütün bunların yanı sıra cihazınızı kaybetmeniz durumunda yapacağınız bir ayar sayesinde telefonunuza uzaktan mesaj gönderebilecek ve bulan kişinin bir pencerede bu mesajı görerek sizi aramasını sağlaya bileceksiniz.

Çalınan Android Telefon
Çalınan Android Telefon

Ancak bu yöntem tabiî ki kötü niyetli kişilerde çok etki göstermeyecektir. Ancak bir nebzede olsa gelen güncelleme ile telefonunuzun güvenliğini sağlamanız mümkün. Hiç kimse büyük paralar vererek satın aldığı telefonunun çalınmasını veya kaybolmasını istemez. Daha öncesinde android marketlerdeki çeşitli uygulamalarla bu sorun çözülmeye çalışılıyordu. Ancak bu uygulamalar ya çalışmıyor ya da çalışsa bile tam anlamıyla bu işi görmüyordu. Cihaz yöneticisine gelen bu uygulama sayesinde telefonunuz geri gelir mi bilinmez ama en azından özel dosyalarınız güvende.

Çalınan Android Telefon Nasıl Bulunur?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 15 Eylül 2014, 08:59

    başarılı bir yazılım olmuş. Eğlence den çok günlük hayatımızda işe yarayan yazılımlar daha çok hoşuma gidiyor.