Google Nexus Serisini Kendi Üretmeye Başlayacak

Google tarafından Saf Android İşletim Sistemi ile farklı üreticilere ürettirilen Nexus serisi için artık kendi bünyesinde üretime geçmeye hazırlanıyor. Ülkemizde çok fazla satışa çıkmasa da yurtdışında üreticilerini oldukça fazla memnun eden ve satışları ile ihya eden Nexus serisi için Google firmasının yavaş yavaş öz üretime dönmesi bekleniyor. Daha önce Motorola markasını bünyesine katan ve Google Nexus […]


tarafından Saf Android İşletim Sistemi ile farklı üreticilere ürettirilen serisi için artık kendi bünyesinde üretime geçmeye hazırlanıyor.

Ülkemizde çok fazla satışa çıkmasa da yurtdışında üreticilerini oldukça fazla memnun eden ve satışları ile ihya eden serisi için firmasının yavaş yavaş öz üretime dönmesi bekleniyor.

Daha önce Motorola markasını bünyesine katan ve   serisini bu model üzerinden üretilmesi beklenilen Google firmasının yeni süreci nasıl yürüteceği ise merak konusu.

 

Nexus Serisini Kendi Üretmeye Başlayacak
Nexus Serisini Kendi Üretmeye Başlayacak

 

Tüm Teknik Detaylarda Google Var

Bilindiği üzere Nexus serisi için farklı üreticiler ile çalışan Google firmasının tasarım ve üretim aşamasında firmalar üzerinde yoğun bir baskı kurduğu gelen haberler arasında.

Öyle ki Nexus serisi için Üretici Firmaların hiçbir söz hakkı olmadığı, Google ekiplerinin ürünü istedikleri donanım ve tasarımda pazara sürdükleri, üretici firmaların Satış ve Kar oranları ile ilgilendiği gelen haberler arasında.

Bu sebeple de üreticilerin artık Nexus serisine sıcak bakmadıkları, Google firmasının ise Yeni iPhone olarak Nexus serisini baştan yaratmak istediği söyleniyor.

Google Nexus Serisini Kendi Üretmeye Başlayacak
Serisini Kendi Üretmeye Başlayacak

 

Şu Ana Kadar Pazara Sürülen Modelleri

Samsung, , LG, Huawei ve Motorola gibi firmaların üzerinden pazara sürülen ve son kullanıcı ile buluşan Nexus Akıllı Telefon modelleri şu şekilde.

  • Nexus S,
  • Galaxy Nexus,
  • Nexus 4,
  • Nexus 5,
  • Nexus 6,
  • Nexus 5X
  • Nexus 6P

serisi ile alakalı olarak 2016 yılında da 2 Farklı Modelin pazara sürüleceği, artı olarak tarafından yine bir Tablet PC serisinin de satışa çıkacağı gelen haberler arasında.

Tabi ki ürünlerin Türkiye Pazarında satışa sunulup sunulmayacağı ise şu aşamada halen bir soru işareti.

 

Google Nexus Serisi
Google Nexus Serisi

 

Apple iPhone Gibi Özelleşecek

Google firması Nexus serisini artık kendi bünyesine alarak Saf Android İşletim Sistemi üzerinden Sağlam, Akıcı ve Sorunsuz bir cihaz üretmeye çalışacağı, üreticiler ile zaman harcamayacağı sızdırılan haberler arasında.

Tabi bu durumda Google cephesinin kendi fabrikaları üzerinden mi çalışacağı yoksa FoxConn gibi ara üreticilere mi ürünlerini ürettireceği merak konusu.

Ayrıca 2016 yılında pazara çıkması beklenilen Google Nexus ailesinin 2 farklı modelle beraber tarafından pazara sürüleceği iddiaları epeydir gündemde idi.

Bakalım bu yeni gelişmeler 2016 yılı için HTC ile olan anlaşmayı bozacak mı yoksa Google cephesi üretimlere 2017 Nexus ailesi ile mi başlayacak.

Hep beraber görüyor olacağız.

  HTC One Modeli 5 Milyonluk Satış Barajına Ulaştı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status