Huawei, Türkiye’deki Akıllı Telefon Pazarındaki Payını %21.3’e Çıkardı

Huawei Türkiye, yapılan açıklamaya göre Türkiye’deki Akıllı Telefon Pazarındaki payını Ağustos 2018 sonu itibari ile %21.3 seviyesine çıkarmış durumda.

Ülkemiz Akıllı Telefon Pazarında gerek uygun fiyatlı gerekse de Amiral Gemisi seviyesindeki telefonları ile rekabet eden Huawei son bir sene içerisinde ciddi bir Pazar Payı elde etmeyi başardı.

İlk dönemlerinde özellikle Marka Bilinirliği noktasında sorun yaşayan firma daha sonrasın yürüttüğü başarılı reklam kampanyaları ve satış süreçleri sayesinde 2017 yılından 2018 yılına oldukça büyük bir yol kat etti.

 

Huawei Ascend P7

 

Pazar Payı %3.2 Seviyesinden %21.3 Seviyesine Yükseldi

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre 2017 yılı Ağustos ayı sonundaki raporlara göre Huawei markasının Türkiye Akıllı Telefon Pazarındaki toplam payı %3.2 seviyesinde idi.

Yine firma tarafından yapılan 2018 yılı Ağustos ayı sonu raporlarına göre Huawei markasının Türkiye Akıllı Telefon Pazarındaki toplam payı %21.3 seviyesine yükselmiş durumda.

Aradan geçen 1 yıllık süreçte firma %18.1 oranında bir büyüme gerçekleştirmeyi başarmış durumda. Hem bu süreçte yaşanan Dolar Artışlarına rağmen. Firma tarafından verilen rakamsal değerlerin Uluslararası Analiz Kuruluşu GfK tarafından sağlanan veriler olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

 

Huawei

 

Özellikle Genç Nüfus Huawei Markasına Daha Yakın

HUAWEI Türkiye Tüketici Ürünleri İş Birimi Ülke Müdürü Seth Wang, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Türkiye’de akıllı telefon pazarında farklı dinamiklerin de etkisiyle önemli bir rekabet ortamı söz konusu. Ülkenin genç nüfusu, güncel teknolojiyi ve bu alandaki ürünleri yakından takip ediyor. Özellikle fotoğraf alanında son dönemde HUAWEI’nin yarattığı fark ve bununla beraber ortaya koyduğumuz stil sahibi, güçlü, hızlı, akılcı ürünler, tüketicinin de dikkatini her gün daha fazla çekiyor. Gerçekleştirdiğimiz global iş birlikleri ile birlikte, yapay zeka gibi katma değerli özellikler de yine bu başarıda pay sahibi olduğunu düşündüğümüz diğer unsurlar.

Aynı zamanda iletişim teknolojilerinde de küresel bir lider olan HUAWEI’nin akıllı telefonlarına da yansıyan bu teknolojisi hem Türkiye’de hem de dünya genelinde bu yükselişin sürmesinin bir diğer itici gücü olacaktır. HUAWEI olarak tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak ve gerçek ihtiyaçlarına odaklanan, şık ve akılcı ürünler sunmaya devam edeceğiz.”

Huawei, Türkiye’deki Akıllı Telefon Pazarındaki Payını %21.3’e Çıkardı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir