İstanbulkart İle Market ve Restoranlarda Ödeme Yapılabilecek

İstanbulkart İle Market ve Restoranlarda Ödeme Yapılabilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM) arasında yapılan işbirliği ile İstanbulkart artık TROY Ödeme Sistemine entegre bir ödeme kartı halini alacak.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi () ve () arasında yapılan işbirliği ile artık Ödeme Sistemine entegre bir ödeme kartı halini alacak.

Bu kapsamda da İstanbul’da bulunan ve Kartı ile ödeme kabul eden Market – Restoran ve diğer alışveriş noktalarında ile ödeme yapılabilecek.

Bir anlamda bir Bankamatik Kartına dönüşecek olan içine yüklenen bakiye ile İstanbul içindeki ulaşım başta olmak üzere birçok noktadaki ödemeler tek bir kart üzerinden yapılabilir olmuş olacak.

İstanbulkart

 

ATM Üzerinden Para Çekip Yatırabilecekler

Banka Kartına dönüşmesi sayesinde kullanıcıları Türkiye genelindeki 50 bini aşkın ATM üzerinden para yatırıp çekebilecek. Aynı şekilde yine Türkiye’deki 2.4 Milyon ödeme noktası üzerinden de alışveriş yapabiliyor olacak.

desteği sunulan yurtdışı ülkelerinde de 2 milyonu aşkın ATM ve 42 milyonun üzerindeki ödeme noktalarında da kullanılabilecek.

 

Bankalararası Kart Merkezi - TROY

 

18 Milyon Sahibi Bu Hizmetten Yararlanabilecek

ve arasında yapılan bu işbirliği ile İstanbulkart sahibi 18 milyona yakın kullanıcı artık yolculuk kartlarını bir bankamatik kartı gibi kullanabilecekler.

Geçiş sürecinin 2019 yılının sonuna doğru tamamlanması ve kademeli olarak hâlihazırda kullanılan kartların Çipli Kartlar ile değiştirilmesi gerekecek gibi görünüyor.

Ayrıca İstanbulkart sahibi kullanıcıların farklı banklara ait ATM kullanımlarında ek bir ücret ödeyip ödemeyecekleri konusu da ilerleyen günlerde netleşmiş olacak.

Uzunca süredir üzerinde çalışmaların devam ettiği Projesinin nasıl devam edeceği, İstanbulkart sisteminin bu sisteme entegre edilip edilmeyeceği, farklı illerde kullanılan ulaşım kartlarının bu entegrasyona dahil olup olmayacağı gibi konular ise ilerleyen günlerde netleşmeye başlayacak gibi görünüyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler