LG’nin 3 Modeline Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi Geliyor

LG firması Mobil Pazarda son dönemde LG Nexus 4 ve LG Optimus G modeli ile bende varım derken biraz daha geride kalan 3 modeline de Android 4.1 Jelly Bean sürüm güncellemesi dağıtımı yapmayı planlıyor.

LG Optimus 4X HD, LG Optimus L9 ve LG Optimus L7 modelleri için hazırlıkları yapılan Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi birkaç gün içerisinde LG firması tarafından dağıtılmaya başlandı bile.

LG Optimus L9 modeli için Avrupa ülkelerinde dağıtımı başlanılan Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesi 575 MB boyutunda ve OTA üzerinden cihazlara gönderilmeye başlanmış durumda.

Çift Hatlı LG Optimus L9 modeli ise ilk pakette güncelleme alamayacak gibi görünüyor. Ancak LG firması bu model için de güncelleme sözü vermiş durumda.

LG’nin 3 Modeline Android 4.2 Jelly Bean Geliyor
LG’nin 3 Modeline Android 4.2 Jelly Bean Geliyor

LG Optimus 4X modeli ve LG Optimus L7 modeli ise Mart ayı sonu gibi güncelleme alacak gibi görünüyor. LG Almanya tarafından verilen bilgiye göre bu iki modelin güncellemesi Nisan ayı içerisinde tamamlanmış olacak.

LG Optimus L9 ile benzer özelliklere sahip güncelleme, Project Butter sayesinde çok daha hızlı bir arayüz deneyimi sunacak. LG’nin yeni yazılımları, Android’teki değişken arayüz hızı sorununa da derman oluyor. Güncelleme sayesinde arayüzdeki frame rate diye tabir edilen hız, Vertical Sync tekniği ile eşit seviyede olacak. Ayrıca geliştirilebilir bildirimler, Google Now entegrasyonu, NFC ve Android Beam 2.0 gibi özellikler de güncellemeyle LG cihazlara gelecek.

Son yıllarda güzel cihazlar çıkaran ancak güncelleme noktasında sınıfta kalan LG firmasının yeni dönemde güncelleme noktasında da oldukça iyi bir seviyeye yükseleceği gibi bir durum ortaya çıkmış durumda.

Bakalım LG firması geçmişteki hatalarından ders alarak Mobil Cihaz noktasında Samsung, HTC, Sony, Apple gibi dev rakipleri karşısında yükselmeye başlayabilecek mi?

LG’nin 3 Modeline Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 22 Mart 2013, 20:35

    Daha benim nexus’a gelmeden başka telefonlara geliyor. Sözde Nexus’lar en hızlı güncellemeleri alacaktı ama

    Cevapla