Mobil İşletim Sistemi Savaşında BlackBerry mi, Microsoft mu Galip Gelecek?

Mobil İşletim Sistemi Savaşında BlackBerry mi, Microsoft mu Galip Gelecek?kullanan ilk modellerin pazara çıkmasından sonra pazardaki 3. Büyük İşletim Sisteminin yavaş yavaş oturmaya başladığı düşünülmeye başlanmıştı. Ancak beklentilerin üstünde bir seviyede çıkınca kafalar karışmaya başladı.

Pazarda hali hazırda Android ve hem kullanılan cihaz sayısı, hem Pazar payı, hem de Uygulama Sayısı gibi birçok kriterde tartışmasız ilk iki firma olarak ön plana çıkmış durumda.

Ancak Akıllı Telefon pazarında 3.lük şu aralar oldukça kıyasıya bir rekabete tanık olacakmış gibi görünüyor.

Nokia, HTC, Samsung ve Huawei gibi firmaların destekleri ile bir anlamda Yeniden Doğuş evresine geçen Global pazarda ve Türkiye pazarında yavaş yavaş kendisine yer edinmeye başladı.

  BlackBerry 10 İşletim Sistemi Google Play Store’a Kancayı Taktı
Mobil İşletim Sistemi Savaşında BlackBerry mi, Microsoft mu Galip Gelecek?
Savaşında mi, mu Galip Gelecek?

Birçok pazarda 3 – 5 model ile satışına başlanılan ve ilk etapta Office, Bilen Göz gibi birçok uygulaması ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran İşletim Sistemli cihazlar pazarda şuan 3. Konumda yer alıyor gibi.

Ancak firmasının en fazla başını ağrıtan durum Uygulama Sayısı olarak ortaya çıkıyor. Bu durum özellikle Akıllı Telefon alıcılarının pek sevmediği bir konu. Çünkü bu tarz telefonlar Uygulama ile varlar. Uygulama olmayınca pek fazla da anlamları olmuyor.

İşte bu noktada da pazara yeni çıkan ve sadece markalı ürünlerde kullanılacak olan İşletim Sistemi ön plana çıkıyor.

Kendisine ait Uygulama Mağazası henüz yeni olmasına rağmen kurduğu bir API sistemi ile Android İşletim Sisteminden Uygulama çekecek olması ile kullanıcılara büyük bir avantaj sağlamış olacak gibi görünüyor.

Henüz birçok ülkede satışa çıkmamasına rağmen merakla beklenmeye başlayan modellerinin özellikle geçmiş yıllardan kalan ismi ile iyi bir satış rakamı yakalaması bekleniyor.

İşte bu durumda da 3. lük için yoğun bir savaş başlamış olacak.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK

Teknoloji’nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status