Nokia 8 Modeli İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesi Yayınlandı

Nokia firması Amiral Gemisi statüsündeki modeli Nokia 8 için Android 8.0 Oreo Güncellemesini resmi olarak yayınladı.

Yaşadığı çöküş ve satış süreci sonrasında HMD Global çatısı altında eski günlerine geri dönmek isteyen Nokia firması 2017 yılında yeni modelleri ile Android İşletim Sistemine geçiş yaptılar.

Bu geçiş süreci sonrasında da kullanıcılarına özellikle Güncelleme Desteği noktasında ciddi sözler vermeyi de ihmal etmediler elbette ki.

Nokia 8

İlk Güncelleme Nokia 8 Modeline Geldi

Geçtiğimiz haftalarda beta testlerine başlanılan Android 8.0 Oreo Güncellemesi nihayet beta sürecinden çıkarak son kullanıcıya ulaşmaya başladı.

İlk güncellemeler ise Finlandiya ve Polonya’da bulunan Nokia 8 sahiplerine gönderildi.

Yaklaşıl olarak 1.5 GB boyutunda olan Android 8 Güncellemesi Google tarafından yayınlanan Kasım 2017 Güvenlik Güncellemelerini de içinde barındırıyor.

Nokia 8 Akıllı Telefon

Kamera Konusunda Yaşanan Sıkıntılar Giderildi

Kademeli olarak tüm Nokia 8 modellerine dağıtılacak olan Android 8.0 Oreo Güncellemesi ile alakalı olarak Twitter üzerinden HMD Global Yöneticisi Juho Sarvikas’da bir açıklama yaparak güncellemelerin dağıtılmaya başlandığını doğruladı.

Ayrıca açıklamada yapılan güncelleme sonrasında Nokia 8 modellerinde ortaya çıkan kamera kaynaklı sorunlarında ortadan kaldırıldığı, kullanıcılara çok daha stabil bir yazılım sunulacağı belirtildi.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde güncellemenin Türkiye’deki Nokia 8 kullanıcılarına da ulaştırılmış olması bekleniyor.

Android Oreo Güncellemesi - Nokia 8

Nokia 8 Modeli İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesi Yayınlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir