Nokia Akıllı Saat İçin Düğmeye Bastı

Nokia Akıllı Saat

Uzun süredir pazar dışında kalan  firması 2016 yılı itibari ile Akıllı Saat alanında da yeniden doğmayı planlıyor. Akıllı Saat Teknolojisi ile bir anlamda Giyilebilir Teknolojiler alanına da giriş yapmış olacak.

Lumia markasının Microsoft firmasına satılmasından sonra başlayan Bekleme Süreci 2016 yılında doluyor. Bu sürecin dolması ile de Nokia firması her alanda bir ya da birkaç ürün ile pazara girme peşinde.

Daha pazara çıkan Nokia N1 serisi Tablet PC modelinin dışında Nokia C1 serisi Akıllı Telefon pazarına da giriş yapacak olan firmanın Akıllı Saat için de çalışmalara başladığı görülüyor.

 

Nokia Akıllı Saat İçin Düğmeye Bastı

İçin Düğmeye Bastı

 

Android Wear İle Pazara Çıkacak

Daha önce büyük bir hüsran yaşadığı Microsoft Mobile İşletim Sistemine geri dönmeme konusunda kararlı gibi görünen Nokia firmasının artık Android İşletim Sistemi ile pazara çı9kacağı kesin gibi.

Giyilebilir Teknolojiler konusunda da adımlar atacak olan Nokia firması Akıllı Saat serisinde de Android Wear İşletim Sistemini kullanıyor olacak.

Bu sayede pazarda satışı süren Nokia N1 Tablet PC modelinin yanında 2016 yılında artık pazara çıkacak olan Nokia C1 ve diğer Akıllı Telefonlarla da cihaz tam uyumlu olacak.

 

Nokia Akıllı Saat Görünümü

Görünümü

 

Akıllı Bileklik ve Sanal Gözlükte Yolda

Nokia firmasının sadece Akıllı Saat ile Giyilebilir Teknolojiler alanında olmayacağı da gelen haberler arasında.

Firmanın ilk olarak 2016 yılının ilk çeyreğinde Akıllı Saat serisini pazara süreceği, sonraki dönemde ise Akıllı Bileklik ve Sanal Gözlük – VR Gözlük için çalışmalara başlayacağı gelen haberler arasında.

 

Nokia Akıllı Saat

Nokia Akıllı Saat

 

Nokia Yeniden Pazar Liderliği İçin Yola Çıkıyor

Akıllı Telefon dönemi başlayınca yanlış bir tercih yaparak Microsoft İşletim Sistemini kullanan ve Android İşletim Sistemine uzak kalan Nokia firması bunun bedelini oldukça ağır bir şekilde ödemek zorunda kaldı.

Halen pazarda Cep Telefonu olarak yer alan Nokia firmasının Akıllı Telefon üretimi ise 2016 yılına kadar yasaklı.

Ancak firma yasakların kalkması ile pazara hızlı bir giriş yapmak ve Eski İmajını Yeniden Canlandırmak peşinde.

Nokia Akıllı Saat, , gibi yan çalışmaların yanında Nokia Akıllı Telefon ve modelleri kısa süre içerisinde pazarda seçenekler halinde yer almaya başlayacak.

Yani şu aşamada olmasa bile 1-2 yıl içinde Nokia firması pazarda yine Samsung firmasının en büyük rakiplerinden birisi haline gelmiş olacak gibi görünüyor.