Nokia Akıllı Telefon ve Tablet Pazarına 2016 Sonunda Yenide Giriş Yapıyor

Nokia Akıllı Telefon ve Tablet Pazarına 2016 Sonunda Yenide Giriş Yapıyor

Akıllı Telefona dönüşümün hızlı gerçekleştiği dönemde Android yerine Microsoft cephesinde kalan ve dönüşümün sonunda Akıllı Telefon Birimini Microsoft’a satan firma yıl sonuna kadar Nokia Akıllı Telefon modelleri ile pazarda olacak.Akıllı Telefona dönüşümün hızlı gerçekleştiği dönemde yerine cephesinde kalan ve dönüşümün sonunda Birimini ’a satan firma yıl sonuna kadar modelleri ile pazarda olacak.

serisinin satışı sonrasında yapılan anlaşma gereği bir dönem üretemeyen firma şimdi yasakların bitmesi ile pazara yeniden bomba gibi dönmenin hazırlıklarını yapıyor.

Neredeyse 1 senedir aralıksız olarak Akıllı Telefon Üretimine başlıyor haberlerinin döndüğü Teknoloji Basını bu sefer cephesinden gelen açıklama ile artık resmi olarak bu haberi yayına almış oldu.

 

Nokia
Nokia

 

2016 Sonuna Kadar Tablet ve Telefonlar Satışta Olacak

2017 yılında Barcelona’da yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi kapsamında bir konuşma gerçekleştirecek olan Nokia’ın CEO’su Rajeev Suri son yaptığı açıklama ile de müjdeli haberi verdi.

Suri tarafından verilen bilgilere göre Nokia firması aldığı karar neticesinde 2016 yılının sonuna doğru Nokia markası ile Akıllı Telefon ve Tablet PC üretimine ve satışına başlamış olacak.

 

Nokia Yeniden Pazara Dönüyor
Nokia Yeniden Pazara Dönüyor

 

Pazarda Kalitesi ve Sağlamlığı İle Biliniyor

Bir dönemler Cep Telefonu Pazar Lideri olan ve ürettiği sağlam cihazlar ile adını teknoloji tarihine yazdıran Nokia firması yeni ürünlerinde de bu sağlamlığı ve kaliteyi sunmayı amaçlıyor.

Bu kapsamda da ve Nokia Tablet PC serileri için firma ince eleyip sık dokumaya başlamış durumda.

İlk etapta iki sektörden de bir ürünü pazara sunacak olan firmanın özellikle 2017 yılında ciddi bir atak yapması ve pazardaki model sayısını arttırması bekleniyor.

 

Nokia Akıllı Telefon Pazarına Dönüyor
Pazarına Dönüyor

 

İşletim Sistemine Geçiş Olacak

Cep Telefonu pazarının zayıflaması ve Akıllı Telefon pazarının güçlenmesi döneminde yanlış adımlar atarak Mobile ile yola devam etmeye çalışan Nokia firması tam olarak iflas etti diyebiliriz.

markasını firmasına satarak üretim aşamasından çekilen Nokia firması sonrasında da ise yaptığı anlaşma gereği sadece Cep Telefonu üretebildi.

Bu süreçte mobil alanda pek de başarılı olamayan Microsoft firması markası ile ürün üretimini de durdurdu.

Şimdi ise açık bir şekilde Pazar lideri olan ile Nokia firması ilk buluşmasını yaşayacak.

İlerleyen süreçte de eğer Nokia cephesinden yeni bir atağı gelmez ise üretim bandında Android İşletim Sistemini görmeye devam ediyor olacağız.

 

Darbelere Dayanıklı Nokia N8
Darbelere Dayanıklı Nokia N8

 

Peki, Nokia Markasına Sahip Akıllı Telefon Alır mısınız?

Açıkçası genç kesim pek Nokia markasını kullanmış olmasa da halka mal olmuş 5110  – 3310 gibi birçok model halen efsaneler arasında ve herkes tarafından biliniyor.

Akıllı Telefon sürecinde eğer beklendiği gibi Sağlam ve Güçlü Donanıma Sahip cihazlarla Nokia firması pazara çıkarsa ciddi bir kullanıcı kitlesini kendisine çekecektir.

Sıfırdan bir marka yaratmak zor olsa da Nokia gibi güçlü bir isme sahip firma kısa sürede Pazar Liderliğini eline almasa da ilk 5 firma arasına giriş yapacaktır.

 

Sizlerden de Nokia’nın Geri Dönüşü ile alakalı birkaç cümle alabiliriz. Nokia başarılı olur mu? Nokia markasına sahip bir Akıllı Telefon satın alır mısınız?

  Nokia Lumia 900 ve HTC Titan 2 Modelleri Amazon'da Yarışmaya Başladılar
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası

Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status