Nokia’dan Android İşletim Sistemli Nokia C1

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Yaşadığı çöküş sonrasında Akıllı Telefon birimini Microsoft firmasına devreden Nokia geçtiğimiz günlerde tanıttığı Nokia N1 Tablet PC modelinden sonra şimdi de Android İşletim Sistemli Nokia C1 modeli üzerinde çalışıyor.

Sızdırılan bilgilere göre Küllerinden Doğmaya hazırlanan Nokia firması üretim bandınız Foxconn gibi firmalara kaydırarak yeni Akıllı Telefonlar üretmenin peşinde.

Bu anlamda da ilk modeli olacak olan Nokia C1 için çalışmalara başlamış durumda.

Nokia C1 Modeli
Nokia C1 Modeli

Windows Mobile Nokia İçin Bitti

Windows Mobile ile yaşadığı deneyimden sonra Nokia içinde kalan mühendislerin elbette ki bundan sonraki süreçte Android İşletim Sistemi dışında bir yazılımla çalışması düşünülemez.

İşte bu sebeple de Nokia C1 serisinde Nokia N1 Tablet PC modelinde olduğu gibi Android İşletim Sistemi kullanılıyor.

5 inçlik 720 px HD Ekrana sahip olması beklenilen model de 2 GB Ram Bellek ve 32 GB Dâhili Depolama Alanı tercih edilmiş durumda.

5 MP değerinde bir Ön Kamera ile gelecek olan cihazın Arka Kamerası ise 8 MP veya 13 MP değerinde olacak. Modelde Full HD Video Çekimi ve daha birçok yazılımsal görsel desteği de mevcut olacak.

Android 5.0 Lollipop İşletim Sistemine sahip olması beklenilen Nokia C1 modelinin Ara Yüz olarak ise Nokia Z Launcher Ara Yüzüne sahip olacağı belirtildi.

Nokia’dan Android İşletim Sistemli Nokia C1
Nokia’dan Android İşletim Sistemli Nokia C1

Tasarım ve Kalite Nokia’dan, Üretim Foxconn’dan

Ürünlerin üzerinde Nokia Logosu yer alacak olsa da ürün üretimini Nokia yapamayacak.

Microsoft ile yapılan anlaşmalar ve kapatılan fabrikalardan ötürü Nokia firması Akıllı Telefon üretiminde biraz daha dışa bağımlı bir hale gelmiş durumda.

Bu kapsamda da Tasarım ve Mühendislik işlemleri için Nokia çalışacak olsa da üretim bandı Apple gibi bir dev firmaya da ürün üreten Çinli Foxconn firması tarafından yapılacak.

 

Nokia’dan Android İşletim Sistemli Nokia C1

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir