Peş Peşe Çıkan Akıllı Modeller Kafaları Karıştırdı

Peş Peşe Çıkan Akıllı Modeller Kafaları Karıştırdı

Akıllı Telefon pazarında 2012 senesi büyük bir rekabete sahne oldu. Özellikle her firmanın kendi dengeleri içerisinde peş peşe yeni modeller üretmeleri ve pazara sunmaları hem kullanıcıların kafasını karıştırmaya başladı hem de aksesuar sorunlarına sebep oluyor. Samsung, HTC, LG, Motorola, Sony, Nokia, Huawei gibi büyük markaların pazara peşpeşe sürdükleri onlarca model 2012 senesinin sonuna doğru gittiğimiz […]pazarında 2012 senesi büyük bir rekabete sahne oldu. Özellikle her firmanın kendi dengeleri içerisinde peş peşe yeni modeller üretmeleri ve pazara sunmaları hem kullanıcıların kafasını karıştırmaya başladı hem de aksesuar sorunlarına sebep oluyor.

Samsung, HTC, LG, Motorola, Sony, Nokia, Huawei gibi büyük markaların pazara peşpeşe sürdükleri onlarca model 2012 senesinin sonuna doğru gittiğimiz şu dönemde kafaların karışmasına neden olmuş gibi görünüyor.

Pazara birbiri ardına çıkan modellerde yapılan ufak değişimler, tasarımlarında yapılan ince düzenlemeler pazarda yoğun bir telefon modeli enflasyonu yaşanmasına sebep oluyor.

Özellikle Samsung firmasının yoğun bir ürün gamına sahip olma çalışmaları pazarda sayısız modelin dönmesine neden olmaya başladı. Nokia firmasının da düşen satışları arttırmak adına hem eski hem de yeni modellerini durmadan pazara pompalaması karmaşanın da büyümesine sebep oluyor.

  Kavisli Ekranı İle Xiaomi Mi Note 2 Modeli Duyuruldu
Cep Telefonu Üretimi ve Satışı Arttı
Üretimi ve Satışı Arttı

 

Bunun yanında eskiden bir tane kılıf ile her telefonu taşıyabilen kullanıcının dokunmatik cihazlar ile birlikte her cihaza özel bir kılıf ve ekran koruyucu almak durumunda kalması çıkan her modelden sonra aksesuar sıkıntısının da yaşanması anlamına geliyor.

Pazarda hali hazırda satışta olan ancak ne orijinal ne de yan sanayi aksesuarı bulunmayan ya da satılmayan ürünlerden alan kullanıcılar sonrasında büyük bir sıkıntı içerisine girebiliyorlar.

Her ne kadar Çizilmez Ekran yapısına sahip olsa da Akıllı Telefonların ekranlarında kılcal çiziklerin çok kısa bir sürede meydana geldiğini görebiliyoruz. Bu noktada da ekran koruyucusu ve silikon koruma kılıfı gibi ürünlerin ne kadar gerekli olduğu da ortaya çıkmış oluyor.

Kısacası pazara ürün süren firmaların bu yoğun ürün pompalama devrinden çıkıp yeterli sayıdaki ürünü yeterli aksesuar ile yeterli seviyede pompalaması daha iyi olacaktır. Zaten satılan modeller zamanla belli oluyor. Bir markanın 200 modeli olsa da pazarda genelde 10 modeli gidiyor. Diğer 90 tanesi ise raflarda çeşitlilik olsun diye bekletiliyor.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status