Samsung, Bixby için elinden geleni yapıyor!

Samsung, Bixby için elinden geleni yapıyor!

ve Plus akıllı telefonlarıyla birlikte firmasının hayatımıza soktuğu Bixby tuşunun başka şekillerde kullanılmaması için şirket elinden geleni yapıyor!

 

ve Plus akıllı telefonlarının piyasaya sürülmesinin ardından, uygulama geliştirme işinde olan insanlarla firmasının arasında büyük bir gerginlik yaşanıyor. Çünkü bu durumdan aylar önce Bixby tuşunu başka yöntemlerle kullanılamayacak hale getirmeye çalışan , bugün açıklanan raporlara göre birçok ücretsiz yeni Android uygulamasını da aynı nedenle engelledi.

Bu gerginlik durumunda çok başarılı bir şekilde hareket ettiği söylenemeyen firması, bir şekilde T-mobile üzerinden satın alınan cihazlarda yukarıda bahsettiğimiz tarzdaki uygulamaların kullanılamamasını sağladığı ortaya çıktı. Fakat bu durumun neden sadece T-mobile cihazlarla alakalı olduğu konusunda hala herhangi bir açıklamanın olmadığını altını çizerek belirtmemiz gerekiyor.

T-mobile bir kaç gün önce bir güvenlik güncellemesi yayımladı ve bu güncellemenin ardından Bixby tuşunun başka işlevlere sahip olmasını sağlayan her uygulama tamamen kullanılamaz hale getirildi. Bu yaşanan olaylara bakacak olursak bu yasaklamaların kısa bir süre içerisinde T-mobile sınırından çıkıp diğer akıllı telefonlarını da kapsayacağını söylemek yanlış olmayacak.

Uygulama geliştiricilerinin de bu güvenlik güncellemelerini aşmanın yollarını aradığını ve artık büyük ihtimalle Bixby tuşunu baştan çıkaracaklarını söylemek de önemli bir ayrıntı olacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status